TÜRKİYE'NİN İLK "MOR BAYRAK"LI YEREL YÖNETİMİ OLAN ÇANKAYA BELEDİYESİ, KADIN YAZARLARI OKURLARIYLA BULUŞTURUYOR. BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENEN KADIN YAZARLAR HAFTASI, 16-19 EYLÜL TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK. (YUNUS EMRE KARTAL/ANKARA-İHA) Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla Türkiye'nin ilk "Mor Bayrak"lı yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, kadın yazarları okurlarıyla buluşturuyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Yazarlar Haftası, 16-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

– Kadın yazarlar 3. kez bir arada

Yunus Emre Kartal
ANKARA (İHA) – Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla Türkiye’nin ilk “Mor Bayrak”lı yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, kadın yazarları okurlarıyla buluşturuyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Yazarlar Haftası, 16-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki duyarlı çalışmaları ve önemli projeleriyle Türkiye’nin ilk “Mor Bayrak”lı yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, “3. Kadın Yazarlar Haftası” nı düzenliyor. Etkinlik kapsamında alanında uzman birçok kadın yazar okurlarıyla buluşacak.
Ayizi Yayıncılık işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 16-19 Eylül tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek. Her gün farklı konularda düzenlenecek söyleşilere, yazarlar ve akademisyenler katılacak.
Kadınların ekonomik-sosyal yaşamdan eşit bir şekilde yararlanmaları, sanattaki varlıklarını arttırmaları ve görünür kılınmaları için her alanda kadına hizmette pozitif ayrımcılık yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Belediyemizde ve ilçemizde fark oluşturacak çalışmalar için sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği içindeyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için mücadele ediyoruz” dedi. Kitabın ve kadının bir arada olmasının önemine de değinen Taşdelen, “Kadının gücünü de kitabın gücünü de öğrenmesi gereken bir toplumuz. Bu nedenledir ki kadın yazarlar bizler için kıymetlidir” şeklinde konuştu.
Her gün farklı kitap ve konu üzerinde yapılacak söyleşilerin ardından etkinliğe katılanlara, “Denizlere Çıkar Sokaklar”, “Sessizce Şarkı Söylüyorduk”, “Kırık Kalp Sendromu”, “Ateşle Oynamak”, “Kendini Arayan Yıldız” kitapları hediye edilecek.
Kadın Yazarlar Haftası Program şöyle:
“16 Eylül Pazartesi
Söyleşi/İmza Günü
Kitap: Denizlere Çıkar Sokaklar-Reyhan Saygın
18.30-20.30: Hikayenin Dilleri
17 Eylül Salı
Söyleşi, İmza Günü
Kitaplar: Sessizce Şarkı Söylüyorduk-Aysun Kara, Kırık Kalp Sendromu-Ayşe B. Kaban
18.30-20.30: Kadınlar Nasıl Yazar?
18 Eylül Çarşamba
Söyleşi
Kitap: Ateşle Oynamak, Sangtin Yazarları ve Richa nagar
18.30-20.30: Ateşle Oynayan Kadınlar
19 Eylül Perşembe
Söyleşi, İmza Günü
Kitap: Kendini Arayan Yıldız-Nedret Güvenç
18-20.30: Kendini Arayan Yıldız”.
(ÖK-ÖK-Y)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here