Kitaplar hiç gitmediğiniz bir kenti anlatır bazen size. Tanımadığınız insanların karakterlerini ve yaşananları sunar. Okudukça yeni hayatlara kapı aralar. Gerçek hayatta asla yan yana gelemeyecek iki insanı bir noktada buluşturur. İmkansızı imkânlı kılar.

Sizlere bugün Sevgili Yazar Cemile Gamsız’ı anlatmak istiyorum. Bir Melek Hikayesi adlı kitabını okudum. Oldukça naif ve akıcı bir dile sahip olan eser hayata dair insana mesajlar vermekte. Unuttuklarımızı hatırlatan, yapmadıklarımızı sorgulatan bir kitap. Bir Melek Hikayesini okurken mutlaka kendinizden bir bölüm bulacaksınız. Kitapta Melek karakterinin farklı zamanlarda yaşadığı hikayeleri anlatmakta. Okurken yeni bilgilerde öğreten eser, okuyucunun kültürel bilgisinin artmasına da yardımcı nitelikte.

Her şeyi sorgulan her sırra ulaşmak isteyen insan, asıl sırrın kendi içinde olduğunu ne zaman anlayacaktır? Aslında hakikate giden yol bellidir. Sırra ermek isteyenler, gelen rızkı sorgulamak yerine sır kapılarının açıldığı perşembe geceleri Yaradan’la baş başa kalıp ibadet halinde olmalıdır. Aslında haftanın her günü ve gecesi kutsaldır; ama kadim bilgilere göre yaradılışın sırrını isteyen için Perşembe gecelerinin böyle bir özelliği olduğu söylenir. (Bir Melek Hikayesi kitabından alıntıdır.)

Cemile Gamsız Bir Melek Hikayesi Festival Yayıncılık

Edebiyata, insana, sanata dair görüşmek üzere…

İlknur ARTUĞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here