FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) ve BEKSİAD (Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş adamları Derneği) tarafından düzenlenen 4. Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması ilgili alanlarda okuyan öğrencileri bebek ve çocuk giyim alanlarında yeteneklerini göstermeye davet ediyor.

Bebek ve çocuk giyim alanında katma değeri yüksek tasarımların geliştirilmesine destek vermek amacıyla düzenlenen yarışmada bu seneki tema “Dünyayı Keşfediyorum, Oyunla Büyüyorum.” olarak belirlendi. Birbirinden değerli ödüllerin sahibini bulacağı 4. Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması’na son katılım tarihi 22 Kasım.

Yarışmanın Adı:  4. Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması

Yarışmanın Konusu: 

4.Junioshow Bebek ve Çocuk Giyim Genç Tasarımcılar Yarışması” BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) ve BEKSİAD (Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş adamları Derneği) tarafından düzenlenen, bebek ve çocuk giyim grupları tarafından desteklenen bir tasarım yarışmasıdır.

Yarışmanın Amacı: 

  • Bebek ve çocuk giyim alanında katma değeri yüksek tasarımların geliştirilmesine destek vermek,
  • Sektörün uluslararası pazardaki rekabet gücünü artırmak,
  • Tasarımcıların ilgisini bu alana çekmek ve onları sektörle buluşturmak,
  • Bebek ve çocuk giyim sektöründe özgün ve yenilikçi tasarımlar ile yaratıcı tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak,
  • Sektöre yenilikçi ürünler kazandırmak,
  • 2023 İhracat Stratejisi kapsamında ülkemizde Ar-Ge ve tasarım kültürünün yerleşmesi ve teknoloji ile bütünleşecek altyapıyı oluşturmaktır.

Yarışmanın Teması: 

“Dünyayı Keşfediyorum, Oyunla Büyüyorum.”

Yetişkinler için sadece bir eğlence aracı gibi görülen oyun, aslında çocukların yeni şeyler öğrendikleri, kendilerini, etraflarını, hayatı, kısacası dünyayı keşfettikleri eğitici ve önemli bir uğraştır. Çocuklar oyun ile hem öğrenme hem de kendilerini ifade etme becerilerini geliştirebilirler. Aynı zamanda oyun; çocukların meraklı öğrenme isteklerine cevap vererek, büyüme serüvenlerinde onlara keyifle eşlik eder.

Çocukların bu önemli ve bir o kadar keyifli uğraşını tema edinen yarışmada katılımcılardan; çocukların büyüme ve dünyayı keşfetme süreçlerinde önemli bir araç olan “oyun”u temel alarak, onların meraklı kaşif ruhlarını yansıtan, adeta birer oyun aracı olarak kullanılabilecek ürünler tasarlamaları ve bu ürünler ile bebek ve/veya çocuk koleksiyonları oluşturmaları beklenmektedir.

Yarışmanın Ödülleri: 

Birincilik Ödülü : 10.000 TL 

İkincilik Ödülü : 5.000 TL 

Üçüncülük Ödülü : 2.500 TL 

Yurt Dışı Tasarım Bursu

Online İngilizce Eğitimi

Staj İmkanı

Yarışmanın Kategorileri: 

0-1 Yaş Bebek Giysi Ürünleri

1-10 Yaş Çocuk Giysi Ürünleri

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here