Uzun bir ömüre sığan hayat, yuva denen mekânda yıllarını tüketirken insanoğlu her geçen gün başkalaşıma uğruyor ve değişiyor.

Peki bu değişimden nasıl etkileniyoruz?

Yıllar yıllı okunan kitaplar, kitaplıkları süsleyen bir biblo edasında salınarak gelenleri mi karşılıyor veya hayata endekslenip akıcı bilgi haline mi dönüşüyor?

Beden ve ruh arasındaki ilişki logaritma matematiği kadar karmadır. Hangi tin zamanın hızında kaç rakam alacak ve ne kadar yorulacak belirsizdir.

Kendimizi dinlediğimiz, beden ve ruh arasında tekmil uyguladığımız bugünlerde sizi bulunduğunuz mekândan, şartlardan çok uzak bir yere çağıran bir kitaptan bahsetmek istiyorum Sevgili Yazar Pınar Çağlıner’in kaleminden DOGMA.

Yeni kitabı DOGMA ile okuyucusuna merhaba diyen Yazar Pınar ÇAĞLINER’İN kitabının teması astral seyahat. Usta bir dille kaleme alınan roman tarih boyu araştırılan ve gizemini hala koruyan birçok konuyu içinde barındırıyor.

Evde kaldığımız bugünlerde kitap seçimleriniz sizi bu durumdan bir nebze olsun uzaklaştırıp ruhunuzu rahatlatacak. Elbette kitap sübjektif olarak değerlendirilen bir konu; lakin yanlış kitap seçimleri okuru kitap okumaktan soğutabilir. Sevgili Yazar Pınar ÇAĞLINER’İN okuru çok iyi analiz ettiğini ve anladığını düşüyorum. Vakit ayırıp okumaya değer bir kitap.

Ama bu Dogma…

Kimsenin kesin bilgiye sahip olmadığı bu madde için, ne beklediğini ve neler yaşanacağını bilmeden geçen bu günler onu kasıyordu. Rüyalarınızda algıladığınız hiçbir şeyi duyu organlarınızla algılamazsınız. Astral seyahat ise bunun tam tersidir. (Dogma kitabından küçük bir anekdot)

Edebiyata, sanata ve insana dair görüşmek üzere…

İlknur ARTUĞ