EDEBİYAT DÜNYASI KALİTELİ KİTAPLARI İLE BİR YAZAR KAZANIYOR.


Hayatlara dokunmayı, bilgimi, tecrübemi paylaşmayı her zaman çok sevdim. Kimi kişiye günlük paylaşımlarını bir araya getirip kurgu ekleyerek, kimi kişiye hikaye vererek adını altına yazar olarak yazdıkları dosyalar teslim ettim.

SONRA BİR GÜN

Bundan yaklaşık iki yıl önce bir kişiyle tanıştım ki o farklıydı. O güne kadar birçok kültürü araştırmış, kavramsal gerçekliğe ait, tarihe, mitoloji ait birçok kitabı okumuş ve öğrenmeye devam eden biriydi. Fark ettiğim sadece bu da değildi. Kelimelere hakimiyeti, cümlelerle dansı beni etkiledi ve ona editörlük yapmasını önerdim. Gün geldi naçizane önerim ile çocuk edebiyatına dahil oldu ve ‘Mine’ serisine imza attı.

‘NOT DEFTERİ’ GELİYORUM DEDİ

Bu yolculuğunda bir gün ‘Hocam ben yetişkin romanı yazmayacağım.’ dedi. Güldüm. Beklemede kaldım. İki gün üst üste aynı cümleyi tekrarladı. Üçüncü günün sonunda ‘Neden kendinle savaşıyorsun? Yazmak istesen ne yazardın?’ diye sordum. Sustu. İşte şimdi teslim ettiği dosyada görüyorum ki, hatalı bir düşüncem yoktu. Beklentimin tam kıvamında bizi hayatımızla sorgulatacak, kütüphanemize keyifle ekleyeceğimiz ve tekrar okunacak satırları barındıran bir kitap geliyor.

‘NOT DEFTERİ’

Yılların okunmuşluğu, araştırma ruhu ve sorduğu sorularla hiç bitmeyen öğrenme isteği sonucu ben Pınar Çağlıner olarak diyorum ki: “Edebiyat dünyası kaliteli kitapları ile yerini alacak bir yazar kazandı.’

Hoş geldin İLKNUR ARTUĞ.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here