Tasarım kolaylığı ve kullanıcı dostu olması gibi özellikleriyle en çok tercih edilen grafik tasarım platformlarından biri olan Canva, eğitimcilerin proje tabanlı öğrenme için kullanabilecekleri Eğitim İçin Canva’yı ilk ve orta öğretim öğretmen ve öğrencilerine tamamen ücretsiz olarak sunuyor.

Gelişmiş, yenilikçi ve kapsamlı bir ürün olan Eğitim İçin Canva ile Canva Pro kullanıcılarının yararlandığı tüm avantajlara öğretmenler de artık ücretsiz olarak erişebilecek.

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğretmenlik yapan öğretmenlerin, öğretim bilgilerini içeren formu doldurarak başvurdukları Eğitim İçin Canva, yalnızca öğretmenlerin faydalanabileceği bir araç olarak değil, aynı zamanda öğretmenlerin sınırsız sayıda öğrencisini de bu sürece dahil edebilecekleri yaratıcı bir iş birliği olarak kurgulanmış durumda.

Canva, görsel okuryazarlık oluşturulması konusunda destek sağlamak amacıyla ayrıcalıklı bir öğrenme deneyimi geliştirerek, öğretmenler için 60 milyon fotoğraf, 4 milyon grafik, 21 bin video, 60 binden fazla şema, 750’den fazla font ve daha birçok Canva Pro özelliğini ücretsiz olarak erişime açılmış durumda.

Bununla birlikte hazırlanan çalışmaların boyutlarının değiştirilip, kişiselleştirilebilmesi ve arka planı şeffaf görsellerin indirilebiliyor olması gibi ayrıcalıklar da kullanıcılara sunulmakta.

Eğitim İçin Canva‘da sadece grafik değil, video ve GIF gibi hareketli görsel kullanımı da söz konusu. GIF ya da MP4 formatında hareketli çalışma indirebilmek isteyen öğretmen ve öğrencilerin bununla birlikte kütüphanedeki 8 binden fazla video içeriğe ve Canva Music kütüphanesine ücretsiz erişim imkânı buluyor.

Sürükle-bırak aracıyla oldukça kolay bir kullanım sağlayan ve profesyonel tasarım bilgisi gerektirmeyen Canva, görsel iletişimi ve paylaşımı kolaylaştırmak için tasarlandı.

Bu nedenle tüm öğrencilere 10 GB depolama alanı sağlamanın yanı sıra Google Classroom’da doğrudan tasarım paylaşma, çalışmalarını doğrudan öğretmene gönderme, sınıf oluşturma, tasarımlara yorum bırakma ve daha birçok eğitim materyali de çocukların kullanımına açık.

Chromebook ve tamamen çapraz platform için optimize edilmiş Canva’nın ayrıcalıklarından faydalanmak isteyen öğretmenler  https://support.canva.com/account-basics/canva-for-education/apply-canva-for-education/ linkinden formu doldurup, aynı form içerisinde MEB’e bağlı resmi bir belge (Meb Personel Kartı vb.) ibraz ederek başvurularını yapabilirler.

Daha fazla bilgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.canva.com/tr_tr/egitim/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here