Almanya’nın Zell am Main kentinde bir okulda gerçekleşecek gençlik projesi için gönüllüler aranıyor.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Okul Würzburg’un bir banliyösünde yer almaktadır. Wurzburg şehri, yaklaşık 130.000 vatandaşın bulunduğu çekici, kolay anlaşılabilir bir şehirdir.

Serbest zaman kültürü, spor, alışveriş, barlar, etkinlikler, festivaller ve iyi altyapının nasıl harcanacağı konusunda geniş bir yelpazede fırsatlar sunuyor. Gönüllüler için konaklama, okula ait bir evde, okula 6 km ve Würzburg’a 12 km mesafede bir evde planlanmaktadır.

Tek kişilik bir odanız olacak, mutfak ve banyoyu 2 gönüllü ile paylaşacaksınız. Yerel ulaşım için yemek parası (ayda yaklaşık 250 €) ve şehir içi ulaşım için bir aylık bilet alacaksınız.

Kimler Başvurabilir?

Gönüllü 9 ile 18 yaş arasındaki çocuklarla çalışmak için çok motive olmalıdır. Okulun çok açık bir “serbest çalışma” kavramı vardır, bu da gönüllünün daha fazla koç ya da süpervizör olduğunu bilmesi gerektiği anlamına gelir, Almanca ya da İngilizce iyi dil bilgisine sahip olmak gönüllü için çok yardımcı olacaktır. Okulun, çocukların bir bahçede çalışıp bir evi yenilediği “Erdkinderplan” adlı bir projesi var. Bu projede gönüllünün de katılımı sağlanacaktır.

Proje tarihleri: 05/09/2020 – 05/08/2021

Son başvuru tarihi: 14/06/2020

Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here