1-Kendinizi bizlere tanıtır mısınız?

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta dünyaya geldim. Çoğu Anadolu insanın yaptığı gibi olanakları daha iyi bir yaşam ve çocuklarına güzel bir gelecek sağlamak amacıyla ailemin aldığı karar doğrultusunda ben bir aylıkken İstanbul’a göç etmişiz. Annem Türkan Köse ve babam Ali Köse bizi Atatürk ilkeleri doğrultusunda yetiştirdi. Onlara minnettarım mekanları cennet olsun. Eğitim hayatım İstanbul’da geçti. Liseyi edebiyat bölümü mezunu olarak tamamladım. Daha sonraki süreçte Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum. Otuz yıl kamu personeli olarak çalıştım ve emekliye ayrıldım. Şu an da sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak; Avcılar Kent Konseyi Kadın Meclisinde yürütme kurulunda ve Türkiye Kas Hastalıkları Derneğinde görev yapıyorum.

2-İlk ne zaman yazmaya başladınız ve ne zaman ‘Benim bir kitabım olmalı’ dediniz?

Toplumdaki gelişmeler ve yaşadığım duygular beni, edebiyatın uçsuz bucaksız deryasında sözcüklerle yolculuğa çıkmamı sağladı. Edebi çalışmalarımı (Söz Yazıları- Şiirler) sosyal ağlarda paylaşmaya başladım. Çok güzel geri dönüşler aldım. Okura daha yakın olmak, imza günlerinde edebiyata dair konuşmak adına kitap yazmaya karar verdim. Bu süreçte yazar dostlarım Sevgili Birgül Özgül ve Sevgili Türkan Kebeci’nin sonsuz desteği oldu. Sizin aracınızla da buradan değerli kalemdaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

3-Sevgi’den adlı şiir kitabınızla ilgili ne söylersiniz?

Yaşamın içinden süzülerek gelen bir eser. İnsanlığa olan sevgimin, hissettiğim duyguların, tarihsel süreçte yaşanmışlıklarımın derlemesidir.

4- Bir okur neden şiir okumalı?

Şiir: Aşka, sevdaya, yaşanmışlıklara dair yazılan ve söylenen sözlerin duygu yolu ile aktarımıdır. Şiir evrenseldir, insanlığı kucaklayan en güzel edebi türlerden biridir.

5- Kitabın isminin okuyucu üzerinde nasıl bir etki yarattığını düşünüyorsunuz?

Kitap adının oldukça önemli olduğunu düşüyorum. Okura ‘merhaba’ demek gibidir kitap isimleri. Kitabıma isim belirlerken; benim için en önemli olan okuru ayrıştırmadan kucaklamasıydı. Adımdan esinlenerek, sevginin gücüne inanarak okura ulaşmak istedim. Çünkü ‘Sevgi’den adlı şiir kitabım’ edebiyata, hayata, tüm canlılara duyduğum sevginin ürünüdür.

6- Yeni çalışmalarınız var mı?

Okurdan gelen geri dönüşler, yeryüzünde yaşanan olaylar bizlere sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluk bilinciyle okura; yeni, özgün çalışmalar sunma adına şiir çalışmalarım devam ederken, öykü yazma sürecim de devam ediyor.

7- Bir yazar olarak kendinizi gelecekte nerede görmeyi arzuluyorsunuz?

Edebiyat dünyasının ummanında bir damla olarak, insanların hayatına dokunan eserlere imza atmış bir edebiyat insanı olmak ve gençlerimizin yazarlık umutlarına örnek olmak isterim.

8- Son olarak okurlarınıza mesajınızı duymak isteriz. 

Kutsal kitabımızın ilk emri ‘OKU’ DUR. Okumalısınız. Edebiyat ve sanat dünyasının geçmişten günümüze kadar olan tüm eserlerini okuyunuz. Her okunan kitap kişinin kültürel yapısına katkı sağlar. Yazma yetisine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız da mutlaka yazınız. Üretmekten korkmayınız. Güzel yürekli okurlarıma sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Bu keyifli söyleşi için size çok teşekkür ediyorum.