epa08452168 A member of the public passes the City of London in Central London Britain, 29 May 2020. It is reported that Chancellor Rishi Sunak is due to set out details of how employers will be asked to help pay the wages of furloughed workers. It comes as the lockdown imposed by the British Government due to coronavirus is partial lifted. EPA-EFE/WILL OLIVER

İngiltere ekonomisi, Nisan ayında yüzde 20.4 ile rekor seviyede daraldı. Söz konusu daralmanın, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını öncesi yaşanan en sert düşüşten 10 kat daha büyük olduğu ifade edildi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yapılan açıklamada, İngiltere ekonomisinin bir önceki aya göre Nisan ayında yüzde 20.4 küçüldüğü bildirildi. Açıklamada, “Nisan ayındaki düşüş, İngiltere’nin şimdiye kadar gördüğü en büyük düşüş” ifadeleri kullanıldı.

Daralmanın, 2008-2009 yılları arasındaki ekonomik gerilemenin tamamında görülen düşüşten 3 kat daha büyük ve yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını öncesi en sert düşüşten ise 10 kat daha büyük olduğu belirtildi.

Ekonominin 3 aylık bazda ise yüzde 10.4 daraldığı ifade edildi.
İngiltere’de Covid-19’un yayılmasını önlemek amacıyla başlatılan karantina uygulamasının tam olarak uygulandığı ilk ay, Nisan ayıydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here