IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri 4-12 Ağustos tarihlerinde 19.00-22.00 saatleri arasında 5 oturum şeklinde gerçekleşecek olan Toplumsal Cinsiyet Odaklı Online Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor. Atölyeye son başvuru tarihi ise 27 Temmuz Pazartesi saat 17.00.

4-6-8-10-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan atölye,

* Toplumsal cinsiyet odaklı habercilik
* Medyada kadın haberleri
* Haber fotoğrafçılığı tarihinin toplumsal cinsiyet temelli okuması
* Toplumsal cinsiyet temelli şiddet ve hak temelli habercilik
* Şiddet haberlerinde görsel kullanımı
* Habercilikte kapsayıcı ve eşitlikçi yaklaşım ve bağlamın önemi konularını kapsıyor.

Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olan atölyenin eğitmenleri bianet eğitim danışmanı Prof. Dr. Sevda Alankuş, bianet Kadın-LGBTİ editörü Evrim Kepenek, haber ve belgesel fotoğrafçısı Özcan Yurdalan, fotoğrafçı Serra Akcan ve Şehlem Kaçar olacak.

Atölye BİA, IPS İletişim Vakfı/bianet’in 2002 yılından beri düzenlediği habercilik eğitimleri ve Okuldan Haber Odası (OHO) programının kurumsallaşmış hali olarak 2018 yılından beri gazetecilik eğitimleri düzenliyor. 2018 ve 2019 yılı içerisinde 20 gazetecilik eğitimini 251 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Atölye BİA, 2020 yılı boyunca da temel ve ileri düzey gazetecilik atölyeleri düzenlenmeye devam ediyor. Yıl içerisinde gerçekleştirilen eğitimler şöyle; 24-28 Şubat Uygulamalı Haber Atölyesi, 29 Şubat – 1 Mart Podcast Atölyesi, 11-26 Nisan Online Kürtçe Medya Atölyesi, 16-17 Mayıs Online Podcast Atölyesi, 27-31 Mayıs ve 13-17 Haziran Online Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi.

Atölye başvuruları gazetecilere, işsiz bırakılmış gazetecilere, iletişim fakülteleri gazetecilik, radyo ve televizyon bölümlerinin öğrencilerine, hak örgütlerine ve ilgilenen herkese açık.

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Online Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi için son başvuru tarihi 27 Temmuz Pazartesi saat 17.00. Atölye ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine mail atabilirsiniz.

Aşağıda sizi daha yakından tanımak ve programı düzenlerken görüş ve deneyimlerinizden de yararlanabilmek amacıyla hazırladığımız sorular var. Başvurunuz sorulara verdiğiniz detaylı yanıtlara göre değerlendirilecektir.

Şimdiden teşekkürler.

IPS İletişim Vakfı/bianet

Başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here