Son yıllarda İskandinav ülkeleri, yüksek öğrenimdeki başarıları ve kaliteli eğitim sistemleri ile tüm dünyadan öğrenciler için mükemmel bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşam kalitesi, zengin tarih ve kültürü ile harika bir eğitim deneyimi sunan bu ülkeler arasında ise Norveç, özellikle uluslararası öğrencilere sağladığı düşük ücretli eğitim politikası ile ayrı bir yere sahiptir.

Dramatik fiyortları, eşsiz doğal güzellikleri, yüksek yaşam standartları ve dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olması ile tanınan Norveç, okumak için harika bir yer gibi görünüyor.

  1. Düşük Ücretli Devlet Üniversiteleri

Norveç, Almanya gibi devlet üniversitelerinde tüm dünyadan uluslararası öğrencilere düşük ücretli eğitim sunan ender ülkelerden biridir.

Bu nedenle size ülkede okumak cazip gelebilir.

Ancak, bu avantajının yanında ülkede konaklama, gıda, ulaşım gibi çoğu temel ihtiyaçların oldukça pahalı olduğunu da söyleyelim.

  1. Nefes Kesen Manzaralar

Genel olarak çoğu İskandinav ülkesinde rastlayabileceğiniz doğal güzellikleri, Norveç’te de görmeniz olasıdır. Kuzey ışıkları, gece yarısı güneşi, fiyortları,

karla kaplı dağları ve ormanları ile ülkeye gelenlere daha önce görmedikleri deneyimler yaşatan Norveç, okurken boş zamanlarınızı değerlendirmek için sayısız aktivite sunar.

  1. Öğrenci Memnuniyetinde Birinci

Norveç, uluslararası bir öğrenci olarak üniversite okumak isteyeceğiniz eşsiz ülkelerden biridir.

2016 yılında yapılan bir anket, Norveç’i eğitim almak için en mükemmel ülke kategorisine sokmuştur.

Program çeşitliliği, İngilizce eğitim imkanları, birinci sınıf üniversiteler, metropol şehir hayatı, ulaşım kolaylığı gibi birçok kriter öğrenciler arasında memnuniyetle karşılanmıştır.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

  1. İngilizce Eğitim Kolaylığı

Norveç’te İngilizce kullanım oldukça yaygındır ve çoğu üniversitede İngilizce eğitim verilir.

Aslında bu durum İskandinav ülkelerinin genelinde böyledir.

İngilizce ve İskandinav dilleri benzer kökenlerden geldiği için de öğrenmek hiçte zor değildir.

  1. Eğitim Alabileceğiniz Popüler Konular

Norveç’te eğitim almayı düşünüyorsanız, sizi dünyanın en iyi üniversiteleri bekliyor olacaktır. Dünyanın en temiz ve zengin ülkelerinden biri olarak Norveç,

sürdürülebilir kalkınma, işletme, bilgi teknolojisi, çevre araştırmaları konularında zengin lisans ve lisansüstü programlar sunar.

  1. Mezuniyetten Sonra Kariyer İmkanları

Norveç’te eğitim şansı yakalamak, kesinlikle öğrencilik hayatınızda karşılaşabileceğiniz ender olaylardan biri olacaktır. Lisans derecesini bitiren öğrencilere,

mezuniyetten sonra iş imkanı sunan Norveç, rakipsiz yaşam standartı ile sizi büyüleyecektir.

Son yıllarda petrol ve gaz endüstrisinde dünya lideri olmayı amaçlayan ülke, bu alanda iş imkanları ile de dikkat çeker.

  1. Finansal Destekler

Norveç’te bir üniversiteye başvurup kabul aldıysanız, ülkede uluslararası öğrenciler için konaklama ve gıda ihtiyaçlarına yönelik yaşam masraflarına katkı sağlayacak şekilde düzenlenen çok sayıda burs fırsatı bulunur.

Aynı zamanda eğitiminize başladıysanız, ülkede haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim almak istediğiniz üniversite ve bölüme, henüz karar vermediniz mi? Mükemmel bir bölüm araştırma yöntemi şimdi sizinle! Denemeye hemen başlamak için linke göz at!

  1. Küresel Standartlarda Üniversiteler

Norveç’te eğitim almayı düşünen çoğu öğrencinin ilk tercihi başkent Oslo şehrindeki üniversiteler olacaktır.

Ancak daha küçük nüfus yoğunluğuna sahip bazı şehirler, lisans düzeyinde yüksek standartlarda eğitim ve diploma seçenekleri sunar.

Üstelik daha uygun yaşam maliyetleriyle. Nord University, Norwegian Business School bunlardan sadece birkaçıdır.

Kaynak: Hotcourses Turkey

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here