Jean Monnet Bursu, ülkemizin AB’ye uyum süreci ve AB müktesebatı ile doğrudan ilgili konularda gerçekleştirilecek akademik çalışmalara tahsis edilir.

1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında yapılan bir anlaşma ile hayata geçirilen Jean Monnet Burs Programı, Türkiye’nin en köklü ve saygın projelerinden biri olarak yürütülmektedir.

Program kapsamında, seçili bursiyerlere en az 3 en fazla 12 aylık bir süre boyunca AB üyesi ülkelerde bulunan bir üniversite veya üniversiteye eşdeğer bir kuruluşta araştırma veya lisansüstü eğitim yapma hakkı tanınmaktadır.

Burslar, ülkemizin AB’ye uyum süreci kapsamında, AB müktesebatı ile ilgili konularda gerçekleştirilecek çalışmalara tahsis edilmektedir.

Desteklenen Çalışma Alanları

Malların Serbest Dolaşımıİşçilerin Serbest Dolaşımıİş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu SerbestisiSermayenin Serbest DolaşımıKamu AlımlarıŞirketler HukukuFikri Mülkiyet HukukuRekabet PolitikasıMali HizmetlerBilgi Toplumu ve MedyaTarım ve Kırsal KalkınmaGıda Güvenliği, Veterinerlik ve Bitki SağlığıBalıkçılıkTaşımacılık PolitikasıEnerjiVergilendirmeEkonomik Kriterler veya Ekonomik ve Parasal PolitikaİstatistikSosyal Politika ve İstihdamİşletmeler ve Sanayi PolitikasıTrans-Avrupa ŞebekeleriBölgesel Politika ve Yapısal Araçların KoordinasyonuYargı ve Temel HaklarAdalet, Özgürlük ve GüvenlikBilim ve AraştırmaEğitim ve KültürÇevreTüketicinin ve Sağlığın KorunmasıOrtak Ticaret Politikası (Gümrük Birliği ve/veya Dış İlişkiler)Mali KontrolDış, Güvenlik ve Savunma Politikaları

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here