Sistem ve Jenerasyon Derneği projelerde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor…

Sistem ve Jenerasyon Derneği tarafından yürütülen, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ni (ASBÜ) temsilen Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ASBÜ-SİM) proje ortağı olarak yer aldığı ve ASBÜ yerleşkesinde uygulanacak olan

“Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi Projesi”nin Ankara Kalkınma Ajansı, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir.

Sistem ve Jenerasyon Derneği’nin proje ekibi tarafından hazırlanan; Ankara Kalkınma Ajansı’nın “Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı”

kapsamında desteklenmeye uygun bulunan TR51/19/SGAK/0006 referans nolu “Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi” projesinin (ASİGM) resmi başlangıç tarihi 25 Haziran 2020’dir.

Proje ortağı olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile beraber 18 ay boyunca yürütülecek olan  ASİGM Projesinin amacı Ankara’daki gençlere sosyal inovasyonu aşılamak ve bu alanda ilerlemek isteyen gençlere rehberlik ederek Ankara’daki sosyal girişimcilik ve inovasyon uygulamalarının artırılmasında etkin rol oynamaktır.

Rehberlik hizmetinin yanı sıra eğitim hizmeti de sağlayacak olan ASİGM,  Ankara’nın nitelikli insan kaynağının da artırılmasında etkili olacaktır.

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü hayatımızı pek çok alanda etkilemiştir.

ASİGM’de, sosyal yaşantımızı virüsle birlikte geçirebilmemiz için inovatif fikirler üretilecek ve süreci birebir yaşayan ve gözlemleyen gençler yaşadıkları sıkıntıları giderebilmek için kendi projelerini hazırlayabileceklerdir.

Bu dönemde özellikle sosyal girişimcilik ve sosyal inovasyon ön plana çıkmaktadır ve ASIGM aracılığıyla bu konular hakkında çalışmaların hızlandırılması sağlanacaktır.

26 Haziran 2020 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin rektörü Sayın Prof. Dr. Musa ARICAN ile yapılan toplantı sonrasında

ASİGM Projesi’nin faaliyetleri de resmi olarak başlamış ve Ankara Sosyal İnovasyon Gençlik Merkezi’nin ilk temelleri üniversitede atılmıştır.

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon Bilgi Anketine katılmak için tıklayın 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here