“Acaba çok büyük bütçelere ve kendilerini yönlendirecek bir yetişkine ihtiyaç duymadan çocukların kendi kendilerine öğrenmelerine, eğlenmelerine, merak etmelerine ve kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak bir materyal hazırlanabilir mi?”

Sivil Düşün’ün desteği ile hazırlanan ve 10 bin adet basılan Mokoros Takvimi çocukların kendi başlarına kullanacağı bir etkinlik takvimidir. Takvim içerisinde çocuklardan hayali Mokoros gezegeninde olacak arkadaşlık festivali için farklı temalarda görevlere yardımcı olmaları isteniyor.

Toplamda 6 farklı temada, 30 gün içerisinde, 120 görev bulunuyor. Bu görevleri yerine getirmek için hemen hemen her evde bulunacak materyaller ve hayal gücü dışında bir şey gerekmiyor.

Bu etkinlikler içerisinde çocuklar farklı deneyler, araştırmalar yapacak ve bazı zor problemlere çözümler bulmaya çalışacaklar, büyük ihtimalle ilk hikayelerini, şarkılarını ve şiirlerini yazacaklar, yeni dans figürleri keşfedecekler, hayal güçlerini geliştirecek oyunlar oynayacaklar, evdeki atık malzemelerle ileri dönüşüm eserler üretecekler, hayali gezegenin resimlerini çizecekler.

Bütün sürecin sonunda takvimi kullanan çocukların sadece kendi çalışmalarıyla görevleri tamamlayıp yaratıcılıklarını arttırmalarını, yeni deneyimler edinmelerini ve yeni şeyler öğrenmelerini çok istiyoruz.

Basılı olarak elimizde bulunan 70×100 cm boyutlarındaki takvimleri ve teşekkür belgelerini çocuklara ulaştırmak isteyecek kurumlar bizimle iletişime geçerse çok seviniriz. Takvimin pdf halini internet sitemizde bulabilirsiniz. (https://www.mokoros.com/mokoros-takvimi/)

Bizimle info@mokoros.com mail adresinden ve sosyal medya hesaplarımızdan iletişim kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here