Heyecan verici, hayat değiştiren bir tecrübe mi yaşamak istiyorsun? Her yıl, dünyanın dört bir yanından öğrencileri,

özellikle hızlı tempolu Londra şehri ile kendine çeken İngiltere, yurt dışındaki birçok popüler eğitim destinasyonundan daha çok fırsat sunar.

  1. Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Son yıllarda lisans ve yüksek lisans dereceleri için İngiltere’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin sayısında belirgin bir artış gözlemlenmiştir. Aslında bu, şaşırtıcı bir sonuç değildir.

Zira, aralarında Oxford ve Cambridge gibi dünyanın en eski ve saygın üniversitelerinin olduğu bir listeye sahip İngiltere, akademik itibar denilince ilk akla gelen ülkelerden biridir.

İngiltere’nin sunduğu tüm harika üniversiteleri ve programları keşfetmeye hazır mısınız? Yeni bölüm eşleştiricimizi denemeye ne dersiniz?

  1. Büyüyen Öğrenci Nüfusu

İngiltere, şüphesiz dünyanın en popüler eğitim rotası olmasını, neredeyse her şehirde görebileceğiniz uluslararası standartlara sahip üniversitelerine borçludur.

Bu da, gelişen bir öğrenci nüfusunun her geçen yıl daha çok ülkeyi tercih etmesine sebep oluyor.

İngiltere’yi her ne kadar, eğitim ve yaşam masrafları açısından pahalı bir ülke olarak tanısak da geldiğinizde öğrenci odaklı bir ortam sizi bekliyor olacak.

Ulaşım, mağazalar, restoranlar, müzeler ve daha çok birçok etkinlikte öğrenci indirimleri ile karşılaşırsınız.

  1. Okurken Çalışma Fırsatı

İngiltere’de okumak için aldığınız öğrenci vizeniz, size yarı zamanlı bir işte haftada 20 saate kadar çalışma imkanı sunuyor.

Aynı zamanda eğitiminizin bir parçası olarak üniversiteniz aracılığıyla ülkenin önde gelen şirketlerinde medya, finans, moda tasarım, otomotiv gibi sektörlerde ücretli staj yapabilirsiniz.

İngiltere, aralarında BBC, Shell, Rolls Royce, Burberry gibi dünyaca ünlü şirketlere ev sahipliği yapıyor.

  1. Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

İngiltere, benzersiz ve fırsatlarla dolu şehirlerden yüksek kaliteli üniversitelere ve program çeşitliliğine kadar, İngilice konuşan ülkeler arasında en yüksek öğrenci memnuniyeti oranlarından birine sahiptir.

Bu da her yıl, ülkeye binlerce öğrencinin gelmesini sağlıyor. Yurt dışında eğitim almanın en güzel yanlarından biri olan kültürel çeşitliliğe sahip bir öğrenci nüfusunun parçası olarak ömür boyu süren arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

  1. Geniş Derece Seçenekleri

İngiltere üniversiteleri, bugün özellikle sanat ve tasarım, medya çalışmaları, işletme ve yönetim gibi alanlarda sundukları çok çeşitli derece seçenekleri ile tanınırlar.

Üstelik, diğer ülkelere göre daha kısa zamanda tamamlarsınız. Zira, İngiltere’de lisans eğitimi tam zamanlı 3 yıl, yüksek lisans derecesi ise 1 yıl sürer.

Bu açıdan İngiltere’de okumak, Amerika gibi ülkelere göre öğrenciler için hem daha erken mezun olmak hem de konaklama ve üniversite ücretinden tasarruf etmek anlamına gelir.

Yurt dışında nerede eğitim alacağınız konusunda hala kararsızsanız, uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

  1. İngilizcenizi Geliştirme İmkanı

İngilizce öğrenmek, öğrenciler için artık bir zorunluluk haline geldi. Günümüz küresel iş piyasasının olmazsa olmazı olarak görülen İngilizceyi, İngiltere’den daha iyi nerede öğrenebilirsiniz ki?

İngiltere’de bir üniversiteye başvurmak için yeterli İngilizce seviyeniz yoksa da üzülmeyin.

Zira İngiltere üniversiteleri, uluslararası öğrencilere lisans ve yüksek lisans öncesi hazırlık kursları sunuyor.

Eğitim alacağınız konuya yönelik göreceğiniz hazırlık programları, İngilizcenizi geliştirmek için harika bir fırsattır.

Kaynak: Hotcourses Turkey

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here