T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen “2. FİYAB Sinema Sektör Günleri” bir kez daha sinema sektörü unsurlarını Ankara’da bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yıl kamera arkasında çalışan birçok profesyonelin deneyimlerini paylaştığı etkinlik, bu yıl da sinema profesyonellerine ve sinemaseverlere kapılarını açıyor.

Sinema izleyicilerinden sektör profesyonellerine kadar herkese hitap eden etkinlikte hem profesyoneller deneyimlerini paylaşıyor hem de sinema sektörü mercek altına alınıyor.

Sinema sektöründe mevcut iş kollarının tanınmasını, böylece gençlere sinema sektöründeki istihdam alanlarının tanıtılmasını amaçlayan etkinlik aynı zamanda profesyoneller için de oldukça verimli geçiyor.

Yeni projelerin filizlendiği, deneyimlerin paylaşıldığı, sorunların tartışıldığı ve çözüm üretilmeye çalışıldığı bu ortamda keyifli zaman geçiren katılımcılar, iki gün boyunca sinema sektörünü daha yakından tanıyor ve sektörde faaliyet gösterenlerin de etkileşimi artıyor.

Bu yıl etkinlik afişinde, film rulosunun çekimine kapılmış bir Ankara keçisi bulunuyor. Afiş, her şeye rağmen inatla ve sevgiyle, sanata ve sinemaya olan ilgimizi temsil ediyor.

Etkinlik, FİYAB – Film Yapımcıları Meslek Birliği tarafından organize ediliyor.

17 – 18 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikteki tüm oturumlara katılım ücretsiz olacak.

Etkinliğin detaylı programı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Etkinliğimizin tanıtımı ve duyurulması konusunda değerli basın mensuplarımızın da desteğini bekliyor şimdiden teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here