SistersLab olarak Turkcell Zeka Gücü iş birliğiyle 24 Ekim Cumartesi Günü Scratch ile Kodlama Eğitimi düzenleyerek Avrupa Kodlama Haftası’nı kutlayacağız. Eğitime 9-14 yaş aralığındaki kız ve oğlan çocukları katılabilir.

Scratch programı eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirebileceğimiz, kendi animasyonlarımızı, bilgisayar oyunlarımızı tasarlayabileceğimiz ya da interaktif hikayeler anlatabileceğimiz ve paylaşabileceğimiz bir grafik programlama dilidir.

Çocuklar Scratch programına temel düzeyde hakim olmayı öğreneceklerdir. Temel seviye bir eğitim olacağı için hiç bilgisi olmayan çocuklar da başvurabilir.

Kısaca SistersLab Kimdir?

SistersLab, üç kız kardeş tarafından kurulan teknolojide kız çocuğu/kadın hareketini desteklemek amacıyla STEAM(science, technology, engineering, arts and mathematics) alanlarında eğitimler düzenleyen bir oluşumdur.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqR2PDfuK3bzOfRnbu8l9KclVCHyDZL7Kc8O2MqWqe1vat4g/viewform

Bizi daha önce duymadıysanız neler yaptığımıza bir göz atmanızı öneririz!

Instagram: @sisterslabb
Twitter: @sisterslab

LinkedIn: @sisterslab

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here