Friedrich Naumann Vakfı, dünya genelinde altmıştan fazla ülkede toplumun her kesiminin refahı için gerekli olan özgürlük ilkesini teşvik etmeyi amaçlamakta ve insan haklarının, hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin desteklenmesi için çeşitli diyalog programları düzenlenmektedir.

2020 yılında, uzun yıllardır vermekte olduğumuz Avrupa değerleri eğitimini yenilenmiş bir formatta, katılımcıların bilgi düzeylerini arttırma ve pratikte bir deneyim kazandırma amacıyla sizlere sunuyoruz.

Liberal değerlerin aynı zamanda Avrupa değerleri olduğuna inanıyor ve “Avrupa Birliği ve Değerleri” konulu eğitimi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Geçmiş programlardan farklı olarak, bu yılki program çevrimiçi olacak. Lütfen linki ziyaret edin ve bu eşsiz öğrenme deneyiminin bir parçası olun.

Hangi Konular İşlenecek?AB Değerleri, Entegrasyon Tarihi, Kurumlar ve Politika Yapımı, Ulusal Siyasetin Avrupalılaşması, AB’nin Üye Devletlere Etkisi, AB’nin Dış Politikası, Göç, Güvenlik, Enerji Politikaları, Demokrasisinin Teşviki ve İnsan Hakları, Sağ Popülizmin Yükselişi, Genişleme ve Komşuluk Politikaları, Tarihsel Perspektifte Türkiye-AB İlişkileri, Türkiye-AB İlişkilerinde Güncel SorunlarGenel Bilgiler– Program Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep Alemdar tarafından modere edilecektir.

– Program, 2 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında her hafta Pazartesi günler 18:00-21:00 arası video konferansı şeklinde gerçekleşecektir.
– Programın %80’ine kamera ve ses bağlantısı ile katılan ve eğitmenler tarafından başarılı bulunan katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir.
– Program Avrupa Birlği’ne profesyonel olarak ilgi duyan öğrencilerin, aktivistlerin, sivil toplum çalışanlarının ve genç profesyonellerin başvurusuna açıktır.
– Programa katılım ücretsizdir.
– Program Türkçe gerçekleştirilecektir.
– Son başvuru tarihi: 25 Ekim 2020
– Sorularınızı turkey@freihiet.org adresine iletebilirsiniz.

Kayıt için: https://forms.gle/jKMoSQtG5zdhWZHG8

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here