Roma-Med Dialogues 2021 etkinlikleri kapsamında, İtalyan düşünce kuruluşu ISPI tarafından, İtalyan Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nın desteğiyle 3. kez düzenlenen “Youth Forum Contest” başlatılmıştır.

Bu girişimin amacı, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarınca belirlenen no 6 (Temiz Su ve Sanitasyon), no 7 (Erişilebilir ve Temiz Enerji) ve no 12 (Sorumlu Üretim ve Tüketim) hedefleri ile ilgili yenilikçi projeler sunan ODKA bölgesindeki gençlere, eğitim ve profesyonel gelişim fırsatları sağlamaktır.

Önceki yıllardan farklı olarak, bu sene ilk kez, en iyi 15 projeyi sunan adaylara bir “Project Development” kursuna katılma fırsatı verilecektir.

Söz konusu eğitimi tamamlayarak ikinci seçme aşamasını da geçen adaylar ise, projelerini final değerlendirilmesi için 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. MED Dialogues esnasında sunmaya davet edileceklerdir. Kazanan iki projeye de nakit para ödülü verilecektir.

Yarışmaya 35 yaşına kadar olan Akdeniz ve Orta Doğu ülkelerinin genç vatandaşları katılabilir. Avrupa Birliği vatandaşı adaylar ise, ancak Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinden bir partnerle ortaklık kurmaları şartıyla kabul edilecektir.

Değerlendirme kriterleri, adaylık sunma şartları (son başvurma tarihi 31 Mayıs 2021’dir) ve yarışmanın diğer detaylarını İngilizce, Fransızca ve Arapça olarak incelemek için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here