ETKİNLİK AÇIKLAMASI

Fransa’nın antik kentinde hayatı deneyimlemek ve ilginç ve ilham verici insanlarla tanışmak ister misiniz? Ya da belki kendi projenizi yaratmak ve fikirlerinizi hayata geçirmek için? Evet ise, size gönüllü fırsatımızı sunuyoruz. Yerel ve uluslararası projelerimizi düzenlememizde bize destek olun!

15 yılı aşkın bir süredir Sosyal Merkez Viva Sioule, gençlerin deneyim kazanmalarına, sorumluluk almalarına olanak sağlayan etkinlikler geliştirmiştir. Merkez, Gençlik Değişimleri ve Afrika ülkeleriyle işbirliğini güçlendiren projeler de dahil olmak üzere çeşitli Gençlik projelerine öncülük etmişti. Bu ve gençlere yönelik diğer birçok etkinliği desteklemek ve geliştirmek için Viva Sioule derneği dördüncü Avrupalı gönüllüyü (ESC) ağırlamak istiyor.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM BİLGİLERİ

Daire, gönüllü için konforlu bir konaklama sağlamak için iyi donanımlı ve döşenmiştir. Gönüllünün oturma odası, özel yatak odası, özel banyosu, özel tuvaleti var. Gündüzleri mutfağı çalışanlarla paylaşacak, akşam ise tamamen onların emrinde olacak. İnternet ve konaklama masrafları %100 Centre Social d’Ebreuil derneği tarafından karşılanır.

Gönüllüye aylık cep harçlığı (6 EUR/gün) ve yiyecek (7.5 EUR/gün) verilecektir. Gönüllü hizmetlerinin karşılığı her ayın başında gönüllünün banka hesabına ödenecektir.

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Özel eğitim: Gönüllünün ihtiyaçlarına ve sahip olabileceğimiz eğitim önerilerine bağlı olarak, gönüllü, misyonları veya kişisel projesi ile ilgili belirli temalar üzerine eğitimlerden yararlanabilir. Bu eğitimlerin çoğu Sosyal Uyum ve Nüfusun Korunması Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Ayrıca gönüllü, OLS sistemi üzerinden Fransızca dersleri ve Fransızca öğretmeni ile özel dersler alacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Bir gönüllüden temel beklentimiz: Derneğin çalışmalarına ve gençlik animasyon misyonuna katılmaya istekli, motive olmuş bir kişi. Farklı geçmişlere sahip, farklı yaşlardaki insanlara açık ve iletişime açık bir kişi. Gönüllü, kişisel bir proje oluşturabilmek ve Fransızca öğrenmeye hazır olmak için kendisine sunulan özgürlüğü de yakalamalıdır. Projeye başvurmadan önce dikkatlice düşünmenizi ve kendinizi hayatın şehirdeki kadar dinamik olmadığı kırsal bir bölgede, küçük bir kasabada bir yıl geçirmeye hazırlamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH: 13/01/2022

Proje Süreci: 01/10/2022 – 31/07/2023 döneminde toplam 40 hafta

Lokasyon: 17 place de la gare, 03450 Ebreuil France

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here