15-23 Ocak 2022 Slovenya Erasmus+ Eğitim Kursu

Bu eğitim kursunun amacı, gençlik çalışanlarına, gençlerle çalışmalarında bir araç olarak kullanabilecekleri çeşitli sirk becerilerinin temellerini öğretmektir.

Bu eğitim kurslarının amacı, katılımcılara ortak ve grup akrobasi, hokkabazlık, diabolo… gibi çeşitli sirk becerilerinin temellerini ve çocuklar ve gençlerle çalışmalarında bir araç olarak kullanabilecekleri sirk atölyeleri hazırlama ve uygulama yöntemlerini öğretmektir.

Katılımcılara işbirliği yapmayı, birbirlerine güvenmeyi, yaratıcı olmayı öğreten ve özgüvenlerini geliştiren harika bir yöntem olduğunu düşündüğümüzden, sirk pedagojisi yöntemini Balkan bölgesinde yaygınlaştırmak istiyoruz. Farklı hedef gruplarla iyi sonuç veren kapsayıcı bir yöntemdir.

Sirk pedagojisinin ana fikri, sirkin yaşı, fiziksel durumu, sosyal geçmişi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes için erişilebilir olmasıdır… Herkes için çekici ve eğlencelidir, bu da onu gençlerle eğitim çalışmaları için ideal bir araç haline getirir. Amaç, gençleri olumlu, sağlıklı faaliyetlerle tanıştırmak, işbirliğini teşvik etmek ve eşgüdüm ve sebat geliştirirken güvenlerini güçlendirmektir. Bu aktiviteyi uygulayarak çocuklar ve gençler fiziksel beceriler, sosyal beceriler ve kişisel beceriler geliştirir.

Eğitim sırasında aşağıdaki konularda dersler veriyoruz:

Hokkabazlık, diabolo, poi, Çin tabakları, gevşek çizgi, balon modelleme ve grup akrobasi gibi sirk becerileri. Bu bölüm, katılımcıların hokkabazlık yapmayı, insan piramitleri oluşturmayı öğrendikleri uygulamalı atölye çalışmalarından oluşmaktadır…

Bir sirk atölyesi nasıl organize edilir. Bu bölüm, güvenlik, ekipman ve bir sirk atölyesinin katılımcılara nasıl hazırlanacağı ve uyarlanacağı, mevcut alan ve projelerin süresi hakkında teorik dersler ve alıştırmalardan oluşmaktadır. Ayrıca, gençlik çalışanının gerçek bir durumda bir sirk atölyesi düzenlediği ve yönettiği pratik bir alıştırma da var.

Katılımcılarla basit sirk performansı nasıl oluşturulur? Bu bölüm, kısa bir performans oluşturmanın güvenlik, pratik ve pedagojik yönü hakkında teorik derslerden oluşmaktadır. Ayrıca gençlik çalışanlarının kendi kısa sirk performanslarını yarattıkları ve bunu halka arz ettikleri pratik bir alıştırma da var.

Son Başvuru Tarihi: 1 Ocak 2022

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here