Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde, 29 Kasım- 2 Aralık 2022  tarihlerinde gerçekleştirilecek, “Genç mülteciler nasıl desteklenir ve entegre edilir” konulu Erasmus+ semineri katılımcılarını arıyor.

Bu seminerin amacı, gençlik çalışanlarını, genç mültecileri faaliyetlerine dahil etmeleri veya faaliyetlerini mültecileri desteklemenin bir yolu olarak kullanmaları için desteklemek ve onları motive etmektir. Bu amaca ulaşmak için, genç göçmenlerin başarılı entegrasyonu (yalnızca bu konuda değil) için hayati önem taşıyan konularla ilgili deneyimlerini paylaşacak olan köklü Çek STK’ları ile oturumlar yapılacaktır.

Bu bağlamda seminer, dil engeli, nefret söylemi veya travmatik durumlar yaşamış olabilecek insanlarla nasıl konuşulacağı gibi temaları içerecektir.

Uzmanlarla yapılan oturumların yanı sıra, katılımcılar arasında Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programı programları dahilinde gelecekte işbirliğine yol açabilecek paylaşım ve ağ oluşturma için alan sağlanması hedeflenmektedir.

Katılımcı Profil

Daha önce de belirtildiği gibi, bu seminer çoğunlukla mültecilerle çalışmanın özelliklerine odaklanır ancak genel olarak göçmen geçmişi olan gençlerle çalışan gençlik çalışanları için de faydalı olabilir.

Seminere, halihazırda mülteci veya göçmen kökenli gençlerle çalışmakta olan veya bu grupları faaliyetlerine dahil etmek isteyen 40 kadar gençlik çalışanının katılması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 7 Ekim 2022

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here