Yurt dışı eğitim almayı planlıyor, ancak tüm masraflarını karşılayabilecek yeterli bütçe ya da burslu okuma imkanına sahip değil misin? Uluslararası öğrencilerin karşılaştığı temel sorunlardan biri de eğitim ve yaşam maliyetleridir. Neyse ki dünya çapında çok sayıda ülke, geliştirilmiş öğrenci vizesi prosedürleri ile öğrencilere okurken çalışmak ve ekstra para kazanmak için üniversiteye devam ederken yarı zamanlı çalışma imkanı sunuyor. Peki, üniversitede okurken çalışmak mümkün mü? Hangi ülkeler öğrenci vizesi ile üniversite okurken çalışmak ve yaşamak için öğrencilere fırsat sunuyor? Ayrıntılar yazımızda.

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, üniversite bölümleri ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı almak ister misin?

Yurt dışında üniversite okurken çalışmak mümkün mü?

Evet. Uluslararası bir öğrenci olarak yurt dışında çalışabilirsin. Dünya çapında çok sayıda ülke, öğrencilere belirli kriterlerde çalışma izni imkanı sunuyor. Böylelikle konfor alanınızın dışına çıkarak yaşadığınız ülkede okurken çalışabilir ve para kazanabilirsin.

Üniversitede okurken çalışmak için öğrencilerin yapabileceği işler hangileri?

Yurt dışında okumak bir öğrencinin hayatındaki en farklı deneyimlerden biridir. Mükemmel eğitim ve araştırma programlarına sahip üniversiteler, çok kültürlü ortamlar ve göz alıcı şehirler öğrencileri yurt dışı eğitim almaya teşvik ederken birçok ülke, uluslararası öğrencilerin öğrenim ve yaşam harcamalarını ödemelerine yardımcı olmak için üniversite okurken çalışmak ve eğitim almalarını mümkün kılar. Öğrencilerin yapabileceği işler arasında en yaygın olanları garsonluk, barmenlik, kuryelik, kasiyerlik, tur rehberi yer alır. Gelin, ülkelere göre okurken çalışmak için çalışma izni seçeneklerine birlikte göz atalım!

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kaydolun.

Amerika öğrenci vizesi ile çalışma koşulları neler?

Amerika’da lisans ya da lisansüstü derecelerde eğitim alıyorsan, ihtiyacın olan öğrenci vizesi türü F1 vizesi olacaktır. Uluslararası bir öğrenci F-1 öğrenci vizesi akademik dönem boyunca öğrencilere haftada en fazla 20 saat, tatil döneminde ise haftada en fazla 40 saat çalışma hakkı tanır. Ancak F-1 vizesi olan öğrencilerin eğitimlerinin ilk yılında sadece kampüste çalışabilmelerine izin vardır.

İngiltere çalışma izni ile kaç saat çalışabilirsin?

Üniversite okurken çalışmak için en iyi ülkeler arasında İngiltere, Amerika ile birlikte ilk sıralarda yer alır. İngiltere’de eğitim görmeyi ve çalışmayı planlayan uluslararası öğrenciler, öncelikle Tier 4 vizesi almalıdır. Tier 4 öğrenci vizesi ile haftada ortalama 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışabilir, tatillerde ise tam zamanlı olarak bir iş bulabilirsiniz.

Bizi Instagram sayfamızdan takip etmek ister misin? En güncel haberler, eğlenceli içerikler ve yurtdışı eğitim hakkında merak ettiğin her şey sayfamızda seni bekliyor.

Avustralya öğrenci vizesi koşulları neler?

Avustralya’da çalışmak ve okumak isteyen öğrenciler için hükümet, eğitim süresi boyunca her iki haftada bir ve tatillerde tam zamanlı olarak 40 saate kadar çalışma izni verir. 19 Ocak 2022 tarihi itibariyle okurken Avustralya’da çalışmak isteyen uluslararası öğrenciler için yasal çalışma izinleri kaldırıldı. Buna göre öğrenciler, yeni bir haber gelene kadar tüm sektörlerde saat sınırı olmadan çalışabiliyor.

Kanada’da üniversite okurken çalışmak mümkün mü?

Kanada, özellikle mezuniyet sonrası Kanada’da çalışmak ve ülkede kalmak isteyen öğrenciler için sunacak çok şeyi olan güzel bir ülkedir. Ancak İngiltere ve Avustralya gibi Kanada’da okumak için eğer burslu eğitim almıyorsan biraz pahalıdır. Bu nedenle Kanada’da okurken çalışmak büyük bir gereklilik olacaktır. Sahip olduğunuz Kanada öğrenci vizesi ile hem kampüste hem de kampüs dışında akademik dönem boyunca 20 saate kadar part-time çalışabilir, tatillerde ve planlanmış molalarda tam zamanlı olarak Kanada çalışma izni sahibi olabilirsin.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerini öğrenmek artık çok kolay! Sitemizde yer alan ücretsiz servisleri kullanarak burslar, üniversiteler, eğitim danışmanlığı ve birçok konuda faydalı kaynaklara hemen göz at.

Yeni Zelanda’da üniversite okurken çalışmak mümkün mü?

Yeni Zelanda, okumak ve çalışmak için en iyi ülkeler arasında son yıllarda öğrencilerin favorisidir. Yüzüklerin Efendisi, misafirperver yerlileri, birinci sınıf eğitim kurumları, uygun fiyatlı eğitim ve yaşam maliyetleri Yeni Zelanda’yı öğrenciler için cazip kılıyor. Ülkede okurken çalışmak için dönem boyunca haftada 20 saate kadar, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsin. Aynı zamanda eğitim programın için daha fazla iş deneyimi kazanman gerekiyorsa daha fazla çalışma izni alabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here