İstanbul Kalkınma Ajansı, Yetenek İstanbul İstihdam Garantili Mali Destek Programı için ilana çıkmış bulunmaktadır. Program ile yenilikçi ve uygulama temelli eğitim ve istihdam merkezlerinin kurulması suretiyle, yazılım sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve yeteneğe sahip insan gücünün yetiştirilmesi ve istihdamı hedeflenmektedir. Performansa dayalı ödeme sistemi üzerine kurgulanmış program için tahsis edilen kaynak, destek tutarları ve son başvuru tarihi aşağıda yer almaktadır.

Program Bütçesi(TL)Proje Başına Asgari-Azami Destek Tutarları(TL)Eğitim Merkezi Kurulumu için Azami Destek Tutarı(TL)Eğitim ve Danışmanlık Kriteri için Destek Tutarı(TL)İstihdam Kriteri için Destek Tutarı(TL)Son Başvuru Tarihi ve Saati*
100.000.0003.500.0007.500.000 3.000.000 5.000 TL x eğitimi tamamlayan kişi sayısı 50.000 TL x 6 ay boyunca istihdam edilen kişi sayısı11/01/202317:00

* Son başvuru tarihinden itibaren en geç 5 iş günü içerisinde (saat 17:00) KAYS tarafından üretilen taahhütnamenin e-imza ile imzalanması veya ıslak imzalı çıktısının elden veya posta yolu ile Ajansa ulaştırılması gerekmektedir.

Söz konusu programın Başvuru Rehberine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Başvuru Rehberi: İSTKA/2023/YTN

Bilgilendirme Sunumu: Yetenek_İstanbul

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Sorularınızı, başvuruların alınması için belirlenen son tarihten 20 gün öncesine kadar, programın referans numarasını (İSTKA/2023/YTN) açık bir şekilde belirterek elektronik posta ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

E-posta adresi: ytn@istka.org.tr

SIKÇA SORULAN SORULARSSS_Yetenek_İstanbul

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Ajansımız, program öncelikleri ve başvuru süreci ile ilgili olarak tanıtım ve bilgilendirme toplantıları düzenlemiştir.

Yetenek İstanbul Destek Programı Online Bilgilendirme Toplantısı’nı YouTube hesabımız üzerinden izleyebilirsiniz.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here