FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Değerli ziyaretçiler daha önce Ulusal bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktaydım şimdi kendi gazetemde yazacağım için memnunum, öncelikle bu ilk yazımda sadece kısa bir tanıtım ve giriş bilgilerini içeren bir yazı olmasına gayret ederek yazacağım.

Ben uzun yıllardır Karabük’te ve Ülke genelinde hizmet veren Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yaptım ve halen Karabük’te faaliyet gösteren etkin bir Sivil Toplum Kuruluşunun  Yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım. Ayrıca Karabük Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktayım ve www.ogrencipano.com benim tezimin uygulama projesidir. www.ogrencipano.com yeni nesil bir gazetecilik çalışmasıdır ve yeni nesil gazeteciliğin Uluslararası ilişkilerdeki yeri ve önemi tezin konusunu kapsamaktadır.

Yaklaşık Dünyada 6 Ülkede başarı ile uygulanan ancak Türkiye’de Benim yazmaya ve çalıştırmaya gayret ettiğim bir çalışmadır. Şu anda gazetemiz Ülkede ilk  %7 arasına girmeyi başarmış başarılı bir çalışmadır. Bir açıdan bir yerlere konulmak istendiğinde www.ogrencipano.com yeni nesil bir gazeteciliktir ve dolayısı ile biz Geleneksel gazeteci değiliz. Yapmış olduğumuz çalışma genel projemizin sadece yaklaşık %20’sidir.

Gazetemiz öncelikle Üniversite öğrencilerimizin sesi olmayı hedeflemektedir. Üniversite öğrencilerimiz, akademisyenler, Üniversite ve halk merkezli tüm yaşayanların Demokrasinin imkanlarını kullanarak yönetime katılma fırsatlarına destek olmak için kendilerine ifade hakkı tanır. Toplumun toplam değerlerinin artırılması temel esasları dahilinde hareket eder. Haber ulaştırıcılarımız tüm vatandaşlarımızı kapsar, köşe yazarlarımız konusunda kendilerini yetiştirmiş ve en az ön lisans ve üzeri eğitime sahip yazı yazmayı sevenlerden oluşmaktadır.

Gazetemiz Ülkemizde yaşayan, Yurtdışında yaşayan her vatandaşımızın kendisini dahil edebileceği bir gazete türüdür. www.ogrencipano.com aslında Ulusal bir programdır yerel haberlere yer verilmesine rağmen yerel yayın mantığı taşımamaktadır. Yazılarımız arasında Karabük ile ilgili yazılara yer vereceğim, çünkü Hem Karabüklü olmam ve hangi büyüklüğe ulaşırsa ulaşsın yayın merkezi Karabük olarak kalmasını istediğimden dolayı, bir atasözü der ki “ Herkes kapısının önünü süpürürse mahalle temiz olur.” anlayışı ile Karabük’le ilgili konulara da yer vereceğim.

Yeni yazımda görüşmek üzere hoşcakalın..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here