FACEBOOK’TAN BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

*Ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Karabük sanayi kenti Safranbolu Turizmin göz bebeği, bu konuda Karabük’ün ülke genelinde istihdama katkıları nedir?  Geçtiğimiz günlerde İŞKUR tarafından KYK yurtlarına 8 kişilik alıma 1456 kişi başvuru yaptı, yani 4 kişilik temizlik personeli için 1315 kişi başvuru yaptı bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

“Kardemir işçi alımında karabük’ün beklentisini karşılayamadı.”

Ekonomik Savaşı kazanacağız,  yani Türklerin cephede Savaşı kazanıp, masada kaybetme devri geride kaldı.

Kurtuluş Savaşı’nda Polatlı’da Afyon’da Kütahya’da kazandığımız gibi Çanakkale’de ve düşmana Geçit vermediğimiz gibi bugün yaşadığımız ekonomik Savaşı da kazanacağız. Türkiye’ye yönelik bir savaştır. Bu kur savaşları, bu dolar savaşlarını geride bırakacağız, halkımızın birlik ve beraberliği ile bunu yapacağız. Tabi ki sorun küçük değildir Bu savaş daha önemlidir, yani cephedeki savaştan daha önemlidir Seçimlerden evvel pazarlarda domates patates savaşı vardı halkımızı yıldıramadılar. Bugün yine önümüzde seçimler var, kur oyunlarıyla ülkeyi zayıf düşürmek istiyorlar. Bunlar belli mihraklardır,  bu belli mihraklar, hani şunu demek istemem dış mihraklar falan değil dünyada Belli oyunu oynayan taraflardır. Türklerin, Türk milletinin ve Türk hükümetlerinin kalkınmış olması hoşuna gitmeyen mihraklardır.  Türkiye ayaklarının üzerine kalkmıştır yürüyecektir bu yolda Türkiye’yi kimse engelleyemez yani önünü kesmek isteyenler güç yetiremeyecektir. Önümüzde 5 yıllık bir dönem var, yerel seçimleri kazandıktan sonra hem yerelde hem genelde iktidar olarak Türkiye genelinde ve  özelde de Karabük’te güzel işler yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. İstihdam konusu da tabi bununla paralel bir konudur, yani istihdamı artıracağız ama biz adaleti hakkı ve hukuku getireceğiz yani şimdi Kura ile o insanlar tespit ediliyor torbadan kim çıkarsa o iş sahibi oluyor ama bu talep yüksekliği maalesef istihdamın artması gerektiğini gösteriyor.
Ben onun için daha önce ki bir beyanımda “Kardemir işçi alımında karabük’ün beklentisini karşılayamadı” dedim. En az 300-400 alım olması gerekirken 100 işçi alımı yapıldı bunun da takipçisi olacağız.  Yetkililerin de bizim sesimizi duyacağını ümit ediyorum her iş erbabının bu ekonomik savaşta hükümete katkı vermesi gerekiyor. Bizim burada biraz daha karlarımızdan fedakarlık ta bulunmamız gerekiyor. Şehir esnafının da her şeye zam geldi politikasıyla hiç alakası olmayan ürünlere de zam yapması doğru değildir bahçemizde ürettiğimiz ürünlerin dolarla ne ilgisi var. Bu dönemi hep birlikte aşacağız Orta Vadeli Ekonomik Plan açıklandı o plana harfiyle uyacağız. Hem hükümet hem halkımız bu plana uyduğu taktirde arzu edilen seviyeye ulaşacağız kalkınma oranımız neyse cari açığımızı azaltarak 3 yıllık bir dönemi planlı programlı yöneterek içine bugün düştüğümüz dönemi atlatacağız birazcık dişimizi sıkacağız. İş beğenmeme lüksüne girmememiz gerekiyor özel sektörde de devlet sektörüne de önem vermemiz gerekiyor.

*Öğrencilerimizin ulaşım konusunda soruları var ;   “Karabük’te yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi Asiye Hatun Kız Yurdu’na ulaşım sıkıntısı. Küçük minibüsler çıkmıyor büyüklerden de yurda çıkanların sayısı az. Özellikle hafta sonları dışarı çıkmakta sıkıntı yaşanıyor. Buna bir çözüm bulunabilir mi?”

Öğrencilerin günlük karşılaştıkları sorunlar demek ki bunlar, bu konuda biz ilgililerle  görüşelim ve konunun takipçisi olalım.

 

*Yerel seçimler yaklaşıyor Ak Parti’nin aday profili nasıl olmalı?

“Gönlümüz şunu arzu eder en güzel hizmeti sunabilecek hangi arkadaşımız olacaksa öne çıkması temennimiz olacaktır.”

Tabi ki adaylar olacak tam olarak seçim dönemine girmiş değiliz şuanda konuşulanlar var, ama zaman içerisinde milletvekilliği aday adaylığı sürecinde 35’e yakın arkadaşımız çıkmıştı Ben talibim bu göreve diye.  Yine Belediye Başkanlığı veya belediye meclis üyeliği İl Genel Meclisi adaylıkları konusunda yine otuza Kırka yakın arkadaşımıza bu görevlere talip olacağına inanıyorum Tabii bu Arkadaşlar arasında mutlaka seçimler yapılırken değerlendirmeler şüphesiz yapılır anketler söz konusudur partimiz bu konuda kılı kırk yarıyor yani halkımızın duyarlılığına katılımlarına çok önem veriyor ve bu konular Önümüzdeki zamanın konuları olacak onu hep birlikte izleyeceğiz takip edeceğiz tabii ki gönlümüz şunu arzu eder en güzel hizmeti sunabilecek hangi arkadaşımız olacaksa öne çıkması temennimiz olacaktır. Karabük hizmete layık bir kentimizdir ilçeleriyle birlikte burada hem genelde iktidar hem yerelde iktidar olmak karabük sorunların çözümünde mutlaka etkili olacaktır.

*Karabük Milletvekili olarak Karabük’teki en büyük Sorun nedir yani sizin gözünüze çarpan en büyük sorun ve çözümü nedir?

“Büyük sorun olarak bir şey görmüyorum çözümü zor olarak ta bir şey görmüyorum.”

Büyük sorun olarak bir şey görmüyorum çözümü zor olarak ta bir şey görmüyorum hepsi bizim çalışmalarımıza bu işleri vazife edinmemize bağlı işlerdir.
Tabii istihdam sorunu büyük Karabük’te çünkü burası sanayi kentidir yani insanlara iş bulan bir kenttir başka vilayetler gibi değildir.  Karabük sonradan kurulmuş bir kenttir. Karabük Cumhuriyet’ten önce var olan bir kent değil Cumhuriyetten sonra demir çelik fabrikaları burada kurulduğu için buraya insanlar toplanmıştır Dolayısıyla burada iş önemlidir iş imkanı önemlidir. Yani bizim burada yapmamız gereken işler Karabük Kardemir yanına başka istihdam alanları düşünmek ve ilave etmeye çalışmaktır. yani Organize Sanayi bölgeleri bunun için önemlidir. Eskipazar’da kurulacak İhtisas organize sanayiside önemlidir Yenice’de orman ürünleri ile ilgili kurulacak Organize Sanayisi önemlidir Filyos Bu bakımdan Önemlidir biz bunları önümüzdeki dönem içerisinde bu sorunları çöze bildiğiniz zaman Karabük ufku açılacaktır Yani bugün daralmış gibi gözüken nefesi daha da genişleyecektir ona Ben inanıyorum ve bu sorunların üstesinden geleceğimize de inanıyorum.

 

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Ekonomik savaş veriyorsak, ülke kaynaklarını ve alinan dis borçları har vurup harman savuran, tarımı bitiren, dışa ve dolara bağımlılığı arttıran, insan kaynağını sayica haddinden fazla imam hatip liselerinde ve gereksiz yüksek okul bölümlerinde harcayan akp iktidari bu savaşın hangi tarafıdır?

  2. Dolarla alakasız ürün mü? Yılbaşından bu yana sgk primlerinde, elektrik su, gubre, mazot vs gibi temel İşletme giderlerinde yapılan zamlar her ürünü etkiler sayın vekilim. Bilmiyorsaniz da bir bilen ve danisabileceginiz yakınınızda mi yok?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here