KARÜNDER ‘den Tarım Orman İl Müdürlüğü’ne ziyaret

KARÜNDER Başkanı Erkan BÖREKÇİ,KARÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nahide ÜŞÜMEZ ALTUNÖZ veYönetim Kurulu Üyesi Mali Sekreter Murat ÖZKAN Tarım Orman İl Müdürü Çetin AYVALIK’ı makamında ziyaret etti.

Karabük’ün sorunlarına değinen ve çözüm üreterek ilgili Makamlarla işbirliği içerisinde daha güzel ve yaşanabilir bir Karabük için yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken ve takdir toplayan KARÜNDER, Karabük’te tarımsal faaliyetlerle ilgili hazırladığı sunumla İl Müdürü Çetin AYVALIK ile istişarelerde bulundu.

Yerli Tohumun kullanımının yaygınlaşarak artmasının önemine dikkat çeken KARÜNDER Yetkilileri İlimizde faaliyet gösteren kooperatif ve tarım derneklerininde bu noktada destek olacaklarına inandıklarını kaydettiler.

İlimize tarımın desteklenmesi sağlayacak ve çiftçinin ürünlerini tanıtarak pazar bulabilmesine yardımcı olabilecek ve Eflani’de  yapılacak bir Tohum Takas Şenliği ve Buğday Hasadı etkinliklerinin önemini vurgulayarak Tarım Orman Müdürü Sayın Çetin AYVALIK’ın desteklerini isteyen KARÜNDER Yönetimi,Karabük için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir STK olarak yine var gücüyle çalıştığını gösterdi.

Eflani’de düzenlenebilecek bir şenlik ile ilgili ve yerli tohum kullanımı konusu ile ilgili Müdürlük olarak çalışmalarının olduğunu belirten İl Müdürü Ayvalık, bu konularla ilgili KARÜNDER ile ortak yürütülebilecek proje ortaklığında yer alabileceklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here