Sersemce gezinen pembe toz ve gaz bulutuyken; olup bitenleri anladığımda ağır geldi bana hayat.
Döne döne , katılaşarak aralarında yuvarlanırken, daha fazla sertleşmem için yol almam gerektiğini gördüm. Başım çok dönmüş olmalı, bu kadar insanı yüreğimde taşımaya cesaret etmişim. Yoksa hangi enayi varlık taşıyamayacağı yükü çeker ki!
Sütten çıkmış kaşık olarak dolaşanlar aslında bir kalıp beyaz boyayla dolaşıyorlar yeryüzünde. . İşin garibi bünyelerine sindiremedikleri için doğasına aykırı boya rengiyle , koşturuyorlar ruh doktorlarının peşine.
Hani delirenler var ya, aslında gerçek delilerin delirttiği , gerçek kahramanlarımız bu toplumda. Bu kahramanlar sonradan deli olmanın şerefini taşımışlardır omuzlarında .Ve meydana çıkmışlar, korkusuzca ;itilmenin kakılmanın, ayıplanmanın cesaretini kucaklarcasına..
“Alem buysa kral benim’’, diyen delilerin kralı edasıyla..
İşin en tuhafı da doğuştan akıl hastaları bu kahramanları asla çekemez, yadırgarlar ama yine de alkışlarlar. Alkışladıkları, deliren bu insanların cesaretleridir. Ve öfkeleridir, kendi delilik gerçekliğini varoluşlarından beri saklamalarına!
Bu yaşa kadar insan ilişkilerimde edindiğim tecrübelerden biri de bu deliler hakkında oldu. Zor değil her yerde her koşulda bulabilirsiniz bu insanları.
Haksızlığa uğrayan ,aç kalan ,acı çeken ,sömürülen, dövülen ,horlanan, sevgiye muhtaç olan, cahil kalan ve kalmakta ısrar eden, aşık olan ,olamayan, seven, sevilen, sıkılan, doyan doymayan bir şeylere.. Herkes, herkes mi delirir arkadaş!
Benim delilik hallerim tartışmalı mesela , doğuştan mı sonradan mı yoksa Show mu yaptığımı bilmeden katılaşa , katılaşa yürüyorum bu yollarda.
Oy verenim, yandaşım ve keskin çizgilerim yok benim eterik cumhuriyetimde kahramanlarım hep yanılttılar beni ne idüğü belirsiz lekeleriyle..
Ey delirenler ve delirtenler yapacak bir şey yok bu alemde, katılaşa katılaşa duygusuz duyarsız, delice yuvarlanıp gidiyoruz işte..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here