Herkesin dini elbette kendine. Ama son birkaç gündür bir zatın cenaze namazı gündemde. İnternet haber sayfalarını çokça meşgul eden bir haber. Kendini peygamber sanan bu zatın müridleri ve müridlerinin oluşturduğu cenaze namazı görüntüleri var.

Bizim insanımız neden sorgulamayı bilmiyor, körü körüne söylenene bağlanıyor. Onu da geçtim hiç mi görmüyor da ders almıyor yaşanılan onca olaydan. Merhum kişinin Allah’a yakınlığını sorgulamak biz, insanlara düşmez fakat dört büyük kitabın da sayfalarında yazar son peygamber Hz.Muhammed (S.A.V) diye, bunu bile bile kendini peygamber ilan edene ne demeli, hadi onu geçtim binlerce kişi bu söylentiye nasıl inanıyor. Hiç mi kimse birini dürtmüyor demiyor biz neredeyiz diye. Kardeşim önce oku, oku da öğren. Okumayı bilmiyorsan okumuş üç kişiye sor, farklı farklı yerlerde olan, eğer hepsi aynı cevabı veriyor ise inan söylenenlere. Fakat biri biraz tereddüt ediyorsa sende sorgula.

Ne okuma alışkanlığı var, ne de sorgulama sonrada cenaze namazında sarı yelekle safları sıklaştırma yapılır. Safları sık tutun, tutunda girmesin kimse sizden başka, bir başkası da inanmasın söylenti dedikodulara. Medeti insan insandan beklediği sürece iflah olmayacak kişiler var. Mevlam sizlere akıl, hidayet versin. Ölen zata Allah rahmet eylesin, kalan müridlerine de Allah akıl, fikir versin. Amin.

Kezban ÜNLÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here