Ortak Mirasımız; Ormanlar Erasmus+ gençlik hareketliliği projemizi online olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştireceğiz projeye ait bilgilere aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz.

Tarih: 20-28 Ocak  2021

Projesi Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Avrupa Komisyonu , Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmektedir.

“Ortak Mirasımız ;Ormanlar” projemizin amacı ; dikkatsizlik ve ihmal sonucu çıkan orman yangınları ve bunların sonuçlarına dair gençlerin uluslararası işbirliği ile oluşturulacak takımlar halinde sorumluluk alarak kamuoyunda farkındalık yaratacak çalışmalar yapmalarını sağlamaktır.

Bununla birlikte Erasmus+’ın hedeflerinden küresel iklim değişikliği ve çevre koruma, yenilikçilik, kültürel aktarım, aktif vatandaşlık, takım çalışması ve liderlik konularında gençlerin becerilerini geliştirecek, proje ana temasına odaklanan yenilikçi bir farkındalık kampanyası aracılığı ile kamuoyu oluşturmaktır.

Ortak Mirasımız; Ormanlar  projesi  4 ülke (İspanya, Portekiz, Yunanistan, Türkiye) ile gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında atölye çalışmaları, seminerler, oyunlar, eğitimler, sunumlar düzenleyeceğiz.

Aşağıda belirtilen kriterleri sağlayan gençler arasından seçilecek gençler katılıma hak kazanacaktır:

  • 18 – 30 yaş aralığında olmak
  • Minimum intermediate seviyede İngilizce yazmak ve konuşmak
  • Hareketliliğin temel konularına ilgili ve öğrenmeye istekli olmak
  • 9 gün boyunca atölyelere eksiksiz katılım gösterebilecek ve enerjisi yüksek.

Tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir

Projede yer almak isteyen katılımcılarımızın  başvuru formunu en geç 10 Ocak 2021 saat 12:00’ye kadar doldurmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here