Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için burs programlarının faydası göz ardı edilemez. Yurt dışında okumanın ve bir üniversiteye başvurmanın stresli bir deneyim olduğunu ve buna burs başvurusunu da eklemenin başka bir stresi yaratacağının farkındayız. Ancak tam burslu olsun ya da olmasın yurt dışı eğitim alırken, bütçenize katkı sağlayacak ve ek gelir elde etmenize yardımcı olacak her türlü finansal destek, yabancı bir ülkede okurken sizi rahatlatacaktır.

Yurt dışında eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

  1. Nottingham Trent Üniversitesi Yüksek Lisans Bursları

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Nottingham Trent Üniversitesi, tüm dünyadan uluslararası öğrencilere yurt dışı yüksek lisans bursları sunuyor. Uluslararası ilişkiler, insan kaynakları yönetimi, biyomedikal bilimi gibi alanlarda tam zamanlı yarı zamanlı ya da online eğitim alacak öğrencilere öğrenim ücretlerinin %50’sine kadar indirim uyguluyor.

Burs başvurusu için son tarih, 30 Haziran 2021’dir.

Sitemize üye olarak Amerika’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz?Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

  1. Tsinghua Üniversitesi Schwarzman Bursları

Çin’de okumak isteyen uluslararası öğrencilere yurt dışı burs imkanı sağlayan ülkenin en prestijli okullarından biri olan Tsinghua, yetenekli ve parlak öğrencileri ülkeye çekmek için yüksek lisans derecesinde burslar sunuyor. Üniversiteye başvuruda bulunacak öğrencilerin küresel ilişkiler, liderlik, kamu politikası, ekonomi ve işletme, uluslararası çalışmalar disiplinlerinden birini seçmiş olmaları gerekir. Burslar, tam öğrenim ücretlerini ve bir kısım yaşam masraflarını karşılar.

Burs başvurusu için son tarih, 21 Eylül 2021’dir.

  1. Sussex Üniversitesi Chancellor’s Burs Programı

İngiltere’de en iyi burslu üniversiteler arasında yer alan Sussex Üniversitesi, tam zamanlı yüksek lisans öğrencilerine burslu okuma fırsatı sunuyor. Hukuk, geliştirme çalışmaları, yoksulluk ve kalkınma, eğitimde erken yıllar, kalkınma ve kamu politikası gibi programlarda 60 adet verilecek olan bursların değeri 5.000£ civarındadır. Yurt dışı yüksek lisans bursları için en önemli kriter, mükemmel akademik notlara sahip olmaktır.

Burs başvurusu için son tarih, 1 Ağustos 2021’dir.

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak içinüniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

  1. Hubert Humphrey Bursları

ABD Hükümeti, liderlik becerilerini güçlendirmek isteyen deneyimli profesyonellere yönelik, burslu okuma fırsatı sunuyor. Burs programı, seçilen üniversite kursları, konferanslara katılım, ağ oluşturma ve pratik iş deneyimleri aracılığıyla profesyonel gelişim için değerli fırsatlar sunan lisans dışı bir program olarak bilinir. Yaklaşık 200 bursiyere sağlanan finansal destekler, öğrenim ücretlerini ve diğer ek ödenekleri kapsar.

Burs başvurusu için son tarih, 1 Ekim 2021’dir.

  1. Glasgow Uluslararası Liderlik Bursları

Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen öğrencilere Glasgow Üniversitesi, yurt dışı yüksek lisans bursları sunuyor. Öğrenim ücreti indirimi olarak bursiyerlere 10.000£ ödeme yapılır. Başvuruda bulunacak adayların, akademik mükemmelliğe sahip olmaları aranan en önemli kriterdir ve üniversitenin  bir yüksek lisans programına başlamış olmanız gerekir.

Burs başvurusu için son tarih, Temmuz 2021’dir.

Kaynak: Hotcourses Turkey

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here