IPS İletişim Vakfı/bianet sizleri Atölye BİA’nın düzenlediği Uygulamalı Haber Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor. Atölye, yüz yüze şekilde 6-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da bulunan Atölye BİA’da gerçekleşecek.

Temel ve tematik habercilik atölyeleri düzenleyen Atölye BİA’nın sıradaki programı Uygulamalı Haber Atölyesi. Atölyeye son başvuru tarihi ise 1 Haziran Çarşamba günü saat 10.00.

Haberler Atölye BİA’da yayınlanacak

Uygulamalı Haber Atölyesi’nde katılımcılar beş gün boyunca bianet editoryal ekibine paralel olarak, Atölye BİA Yerel Haber ve Ağ Koordinatörü Nazan Özcan, gazeteciler Özlem Akarsu Çelik ve Ahmet Tulgar eşliğinde özel haberler hazırlayacaklar. Hazırlanan haberlere telif ödemesi yapılacak ve haberler Atölye BİA web sitesinde yayınlanacak.

Başvurular Atölye BİA mezunlarına, yaygın medyanın farklı birimlerinden gazetecilere, işsiz bırakılmış gazetecilere ve iletişim fakülteleri dördüncü sınıf öğrencilerine açık.

Atölye BİA’da hazırlanan haberler için tıklayınız.

Atölye programına kabul edilen katılımcılarla program öncesi, hazırlık çalışmalarını içeren detaylı program bilgilendirmesi paylaşılacak.

Programı tamamlayan katılımcıların Atölye BİA programının bir parçası haline gelmelerini ve programın online araştırma merkezi için kendi illerinden ve bölgelerinden içerik üreterek haber ortaklarımız olmalarını bekliyoruz.

Uygulamalı Haber Atölyesi ile ilgili sorularınız için atolyebia@bianet.org adresine e-posta atabilirsiniz.

* Atölye ücretsizdir.

** Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir.

*** Sınırlı sayıda katılımcının yol&konaklaması karşılanacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here