GELECEĞİN MESLEKLERİNDE KADININ TEMSİLİYET DİLİMİNİ BÜYÜTEBİLİRSEK, TÜM TOPLUMUN İLERİ TAŞINMASINA KATKI SAĞLAYABİLİRİZ.

Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği Raporu’na (2021) göre;
– Dünya’da, kadınların ekonomik özgürlüğe sahip olma oranı erkeklere oranla %58 daha az.
– “Ekonomik katılım ve fırsat eşitliği”ndeki eşitsizlik 2020’den bu yana iyileşme gösterse de, aradaki farkın kapanması için hala 276 yıl var.
– Dünya çapında cinsiyet farkını kapatmak için 135,6 yıl daha var.

KADINLAR İŞ HAYATINA KARIŞIYOR, TÜM TOPLUM İLERİ TAŞINIYOR

PERNOD RICARD TÜRKİYE ana sponsorluğunda BROTHERS tarafından hayata geçirilen HAYATA KARIŞAN KADINLAR PLATFORMU, kadınların geleceğin mesleklerinde beceri ve yetkinliklerini geliştirmek üzerine kurgulanmıştır.

Geleceğin mesleklerinde kadın varlığını güçlendirmek ve geleceğin mesleklerinin kurgulanmasında kadınların da eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasına öncü olmak adına IDEMA danışmanlığında yaratılan eğitim platformu, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak; Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 ana başlık altında toplanmıştır. Eğitimler çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye genelinden katılmak isteyen 18 yaş ve üzeri yaş kadınlara açık olacaktır.

Eğitim platformuna kaydolan ve ilgili alanda eğitimleri tamamlayan katılımcılar, eğitimler sonrasında kazandıkları yetkinlikleri ürün veya hizmete dönüştürmek için en verimli yöntemlerden biri olarak tanımlanan bootcamp kurguları ile kolektif bir şekilde çeşitli sorunlara çözüm üreterek “hayata karışmaya” teşvik edilecekti

Son başvuru tarihi: 22 Aralık 

Ayrıntılı bilgi ve başvurmak için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here