Ev Üniversite 29 alanda en iyi üniversiteler arasında
Üniversite

29 alanda en iyi üniversiteler arasında

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından oluşturulan ‘Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi’ çalışması yeni dönem verilerinde 29 alanda en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

TÜBİTAK’ın oluşturduğu ve ilki 2016 yılında yayımlanan “Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi” çalışması, yeni dönem verileri ile güncellenerek yayımlandı. Bu rapora göre, Karabük Üniversitesi, özellikle mühendislik alanındaki çalışmaları ile dünya genelinde yapılan incelemeler neticesinde hem kalite hem hacim puanlarında ortanca değerin üstünde yer aldı.

Yayımlanan verilerde Karabük Üniversitesi Ulaştırma-Raylı Sistemler alanında birinci, Enerji-Hidroelektrik ve Jeotermal alanında üçüncü, Makine-İmalat-Makine Tasarım ve İmalatı alanında beşinci olurken toplamda 29 alanda en iyi üniversiteler arasında yer aldı.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KBÜ olarak sürdürülebilir bir gelişim hedeflediklerini belirterek, “Karabük Üniversitesi olarak geleceğe kararlı adımlarla yürümekteyiz.

Her günü bir öncekinden daha iyi olması için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu doğrultuda kayda değer bir gelişim göstererek, bilimsel anlamda aldığımız başarılarla yetkinliğimizi ortaya koyuyoruz. Bilimsel çalışmalarımız, nitelikli yayın ve teknolojik etki değeri yüksek araştırmalarımızla ortaya koyduğumuz yenilikçi bilgiyi insanlığın hizmetine sunuyoruz. Bu noktada TÜBİTAK tarafından yayımlanan ‘Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi’ çalışmasını önemsiyor, yetkinliğimizin farkında olma konusunda da değerli buluyoruz. Proje sayılarımızı da her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz.

Fen ve mühendislik alanında çok iyi durumdayız. Birçok konu başlığında en iyi üniversiteler arasında yer alıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Üniversitelerin Alan Bazlı Yetkinlik Analizi’ raporunda yaptığı çalışmalarından ötürü akademik personellerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Görevde yükselen akademisyenlere belgeleri takdim edildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna...

Üniversite

TR-YÖS 52 ülkede 78 merkezde yapılacak

Türkiye’deki üniversitelere daha nitelikli ve fazla sayıda uluslararası öğrenci çekmek amacıyla 6...

Üniversite

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı 100/2000 Doktora...

Üniversite

KBÜ Rektörü Kırışık TDK Başkanı Mert ile görüştü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete...