Ev Öğrenci Gözüyle Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje: Tausche Bildung für Wohnen

Tarih: 01/08/2023 – 31/07/2024

Yer: Witten Almanya

Proje Detayları

Exchange Education for Living’de gönüllü olarak genç bir ekipte çalışacak ve yaşayacaksınız. Bağımsız bir çocuk ve gençlik yardım kuruluşuyuz ve altı ile on dört yaş arasındaki dezavantajlı çocuklara öğleden sonraları kurumumuzda bakıyoruz. Öğrenmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, birlikte eğlence ve tatil projeleri, çocuklar için eğitici atölyeler ve mahallede etkinlikler düzenleyeceksiniz. Sabah programı hazırlayacak veya okul derslerine yardımcı olacaksınız. Haftalık alışverişi organize etmek, ebeveynlerle iletişim kurmak ve kaydı yönetmek gibi idari görevler de hizmetinizin bir parçasıdır. Her zaman ekibimiz tarafından desteklenecek ve eşlik edeceksiniz. Başlangıçta ve göreviniz sırasında sizi günlük işlere hazırlayacak bir nitelik alacaksınız! Her zaman kendi fikirlerinizi ortaya koyma şansınız var. Kişisel becerilerinizi tanımanız ve daha da geliştirmeniz için size destek olmak isteriz.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Görev sırasında size ortak bir oda sağlayacağız. Ortak odada sadece aynı zamanda kuruluşumuzda çalışan kişiler yaşamaktadır. Oda döşenmiştir. Donanımlı bir mutfak, çamaşır makinesi ve herkes için ortak bir oda bulunmaktadır. Daire kuruma yürüme mesafesindedir. Yakın çevrede günlük kullanım için her şeyi bulacaksınız: bakkal, eczane, postane, tren bağlantısı. Haftada bir öğle yemeğini birlikte pişiriyoruz, aksi takdirde gönüllüler kendi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Faaliyet sırasında eğitim
Proje ve bütçe yönetimi, zaman yönetimi, Miro eğitimi, Photoshop vb. Konularda aylık olarak katılımcıya çeşitli eğitim fırsatları sunulacaktır. Bunun dışında gayri resmi aylık aktiviteler ve bir araya gelme etkinlikleri sunuyoruz.

Katılımcı profili
Çocuklarla ve gençlerle çalışmaktan keyif almanızı istiyoruz. Bu, esneklik, hata yapma cesareti ve ihtiyaçlarınız hakkında ekip içinde açık iletişim gerektirir. Bu konuda sizi destekliyoruz! Öğrenmeye, gelişmeye ve deneyim kazanmaya motive olmuş, yaratıcı, eğlenceyi seven insanlar arıyoruz. Eğitimde eşitlik ve çeşitlilikle ilgilenmelisiniz. Bu fırsat için B2 Almanca seviyesi zorunludur.

Son başvuru: 30 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da Gerçekleşecek ESC Projesi

Proje Tarihleri: Ekim 2024 – Ağustos 2025 Proje Yeri: Pinerolo, İtalya Türkiye’den Pi Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka-...

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” adlı eğitim kursu, 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn şehrine...

Öğrenci Gözüyle

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Dive into Youth Participation” eğitim kursu, 23-27 Eylül 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Leusden...