Ev Öğrenci Gözüyle Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje: Tausche Bildung für Wohnen

Tarih: 01/08/2023 – 31/07/2024

Yer: Witten Almanya

Proje Detayları

Exchange Education for Living’de gönüllü olarak genç bir ekipte çalışacak ve yaşayacaksınız. Bağımsız bir çocuk ve gençlik yardım kuruluşuyuz ve altı ile on dört yaş arasındaki dezavantajlı çocuklara öğleden sonraları kurumumuzda bakıyoruz. Öğrenmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, birlikte eğlence ve tatil projeleri, çocuklar için eğitici atölyeler ve mahallede etkinlikler düzenleyeceksiniz. Sabah programı hazırlayacak veya okul derslerine yardımcı olacaksınız. Haftalık alışverişi organize etmek, ebeveynlerle iletişim kurmak ve kaydı yönetmek gibi idari görevler de hizmetinizin bir parçasıdır. Her zaman ekibimiz tarafından desteklenecek ve eşlik edeceksiniz. Başlangıçta ve göreviniz sırasında sizi günlük işlere hazırlayacak bir nitelik alacaksınız! Her zaman kendi fikirlerinizi ortaya koyma şansınız var. Kişisel becerilerinizi tanımanız ve daha da geliştirmeniz için size destek olmak isteriz.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Görev sırasında size ortak bir oda sağlayacağız. Ortak odada sadece aynı zamanda kuruluşumuzda çalışan kişiler yaşamaktadır. Oda döşenmiştir. Donanımlı bir mutfak, çamaşır makinesi ve herkes için ortak bir oda bulunmaktadır. Daire kuruma yürüme mesafesindedir. Yakın çevrede günlük kullanım için her şeyi bulacaksınız: bakkal, eczane, postane, tren bağlantısı. Haftada bir öğle yemeğini birlikte pişiriyoruz, aksi takdirde gönüllüler kendi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Faaliyet sırasında eğitim
Proje ve bütçe yönetimi, zaman yönetimi, Miro eğitimi, Photoshop vb. Konularda aylık olarak katılımcıya çeşitli eğitim fırsatları sunulacaktır. Bunun dışında gayri resmi aylık aktiviteler ve bir araya gelme etkinlikleri sunuyoruz.

Katılımcı profili
Çocuklarla ve gençlerle çalışmaktan keyif almanızı istiyoruz. Bu, esneklik, hata yapma cesareti ve ihtiyaçlarınız hakkında ekip içinde açık iletişim gerektirir. Bu konuda sizi destekliyoruz! Öğrenmeye, gelişmeye ve deneyim kazanmaya motive olmuş, yaratıcı, eğlenceyi seven insanlar arıyoruz. Eğitimde eşitlik ve çeşitlilikle ilgilenmelisiniz. Bu fırsat için B2 Almanca seviyesi zorunludur.

Son başvuru: 30 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...