Ev Öğrenci Gözüyle Belçika’da Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

Belçika’da Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

FAALİYET AÇIKLAMASI

Roots, sivil toplumu herkes için erişilebilir kılmaya kararlıdır. Kökler, kökeni, sosyo-ekonomik durumu, inancı ne olursa olsun herkesi istiyor…. gençlik ve kültürel faaliyetlere erişimi vardır. Bir kuruluş olarak Roots, tüm üyelerinin büyüme yörüngesinde itici güç olmak ve herkesin örgütsel yaşamın fırsat ve olanaklarından yararlanmasını sağlamak istiyor. Flanders ve Brüksel’deki 100 gençlik kuruluşunu eğitim, etkinlikler ve ağ oluşturma anlarıyla destekliyoruz. Görev gönüllüsü: – gençlik merkezimizde çocuklar ve gençler için öğrenme etkinliklerinin yönetilmesine ve düzenlenmesine yardımcı olmak; – koçluk ve eğitim, etkinlikler ve ağ kurma anları oluşturarak üyelerimizi desteklemek; – podcast kanalımız De Jonge Wereld’in genç editörleriyle birlikte çalışarak; – iletişimimize yardımcı olun, sosyal medya sayfalarını yönetin; – kendi projeniz için alan;

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Antwerp şehri içinde veya çevresinde konaklama için bir bütçe mevcuttur. Gönüllünün ihtiyacına ve imkanlarına göre stüdyo kiralamak, ortak konut yapmak veya aile yanında kalmak mümkündür. Gönüllü, sübvansiyon programına uygun olarak yiyecek (+-300€) ve harçlık için bir bütçe alır. Her üç ayda bir, gönüllüler 10 yolculuk için bir hat kartı, 10 tren yolculuğu için bir defaya mahsus demiryolu kartı ve günlük seyahat için bir bisiklet alırlar.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Kendi ülkenizde gönderen kuruluş tarafından düzenlenen bir gidiş öncesi eğitim. Ulusal ajans (Jint) tarafından düzenlenen bir varış eğitimi ve ara dönem eğitimi. Ayrıca, gençlik çalışmaları ve podcasting ile ilgili yerel eğitimleri takip etme imkanı vardır. Gönüllü, ilk birkaç ay Roots içinde gölgeleme yapabilir ve ardından meslektaşları tarafından daha fazla desteklenir.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllü Felemenkçe konuşabiliyor ve/veya Hollandaca öğrenmeye istekli çünkü üye kuruluşlarımızdaki gençlik çalışanlarımızın çoğu İngilizce konuşuyor. Çeşitlilik, Roots’un temel bir yönüdür ve gönüllünün çeşitlilikle başa çıkabilmesi beklenir. Hevesli ve bağımsız çalışabilen birini arıyoruz. Roots, üye kuruluşları desteklemek için politika planlarımız çerçevesinde her meslektaşımıza özgürlük verilen kendi kendini yöneten bir ekibe sahiptir. Bu nedenle inisiyatif almak ve bağımsız olmak önemlidir. Gençlik iş deneyimi bir artıdır.

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...