Ev Öğrenci Gözüyle Bolivya Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

Bolivya Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

FAALİYET AÇIKLAMASI

Medicos del Mundo, evrensel sağlık hakkı, insan haklarına dayalı cinsiyet ve savunmasız gruplara özel ilgi konularına odaklanan müdahalelerde geniş deneyime sahiptir. Gönüllü, Cobija (Pando bölümünde) ve San Ignacio de Velasco (Santa Cruz bölgesinde) şehirlerinde yerleşik olacak ve Ülke Koordinasyonu ile Üs Koordinasyonlarının doğrudan denetimi altında olacaktır. Sağlık alanında, özellikle cinsel sağlık ve üreme sağlığı alanında yerel ekiplere yardımcı olmanın yanı sıra yeni projelerin belirlenmesi ve tasarlanmasında, halihazırda uygulanmakta olan projelerin izlenmesi ve değerlendirilmesine destek vermekten sorumlu olacaktır. Taban koordinasyon organlarıyla birlikte tanımlanıp planlandıktan sonra teknik-klinik ve birinci basamak sağlık hizmetleri kapasitelerinin güçlendirilmesinden sorumlu olacaktır. Belirlenen gerekliliklere göre, bu süreç yerel teknisyenlerin yanı sıra halk sağlığı sistemi görevlilerini de kapsayacak şekilde genişletilebilir.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, MdM’nin bölge ofislerinin bulunduğu Cobija ve San Ignacio de Velasco şehirlerinde ikamet edecek ve buradan belirlenen programa göre uygulanmakta olan projelerin müdahale alanına seyahat edecektir. Konaklama; dönüş uçuşları; vize ve aşılama masrafları; sağlık Sigortası; ve dağıtım sırasında temel ekipman (dizüstü bilgisayarlar ve telefon) sağlanacaktır. İşle ilgili tüm seyahatler için ulaşım ve konaklama sağlanacaktır. Ayrıca kişisel harcamalarınız için aylık 600 € ödenek alacaksınız.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, insani eylem ve güvenlik, toplumsal cinsiyet, psikososyal destek konularındaki özel konularda eğitim yoluyla mesleki bilgilerini geliştirecek ve öğrenimlerine devam etmeleri için eğitim kaynakları sağlanacaktır. Seçilenler, saha çalışmalarına başlamadan önce, görev ve pozisyonla ilgili farklı departmanlarla Madrid’deki MdM merkezinde brifingler/eğitimlerin yanı sıra çevre konularında zorunlu çevrimiçi eğitim alacaklar. Eğitim oturumları, hem destekleyici kuruluşların hem de ev sahibi kuruluşun ülkelerinde gerçekleştirilecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

  • Halk sağlığını tamamlayıcı tıp eğitimi (çok değerli)
  • Birinci basamak sağlık hizmetleri, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, ergen gebeliğin önlenmesi ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddetin önlenmesine ilişkin projelerin uygulanmasında deneyim.
  • Yaklaşımların uygulanmasının yanı sıra: sağlık hakkı, cinsiyete dayalı insan hakları, kültürlerarasılık ve sosyal katılım
  • Sağlık personelinin eğitimi ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi stratejilerinin uygulanması konusunda deneyim
  • Uluslararası işbirliği alanında deneyim
  • Bağlamsal bilgiye (Bolivya) değer verilecek

Son başvuru tarihi: 5 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da Gerçekleşecek ESC Projesi

Proje Tarihleri: Ekim 2024 – Ağustos 2025 Proje Yeri: Pinerolo, İtalya Türkiye’den Pi Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka-...

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” adlı eğitim kursu, 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn şehrine...

Öğrenci Gözüyle

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Dive into Youth Participation” eğitim kursu, 23-27 Eylül 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Leusden...