Ev Öğrenci Gözüyle Finlandiya’da ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Finlandiya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje: Rural Youth 6-volunteering positions in Northern-Ostrobothnia, Finland

Tarih: 01/08/2023 – 31/08/2024

Yer: Kalajoki, Finlandiya

Proje detay

ACİL Uzun vadeli bir projeye dahil olmak, Finlandiya kırsalının güzel doğasını keşfetmek ve küçük kasaba havasının tadını çıkarmak ister misiniz? Kalajoki’ye gelin! Kasabamızın uluslararası yaşamına aktif olarak dahil olmak için motive olmuş 3 gönüllü arıyoruz! Üç gönüllü, farklı görevler içeren üç farklı tam zamanlı pozisyona atanacaktır: -bir gönüllü Kalajoki belediyesi için çalışacak ve yerel gençlerle etkileşime girecekti. Ana görevler, gençlik çalışmalarına ve spor ve kültürel faaliyetlere (12 ay) katılmayı içerir – bir gönüllü Kalajoki Hristiyan Koleji için çalışıyor olacaktır. Pozisyon, sanat ve deneyim etkinlikleri için kampüs kreşinde yer almayı ve göçmen öğrenciler (yetişkinler ve çocuklar) için okul sonrası etkinliklere yardımcı olmayı içerecektir (10 ay) – bir gönüllü kasaba için yarı zamanlı ve yarı zamanlı Opisto için çalışacaktır. Hıristiyan Koleji. Görevler, yukarıda açıklanan iki görevin bir karışımı olacaktır (9-10 ay).

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Konaklama, şehir merkezinde bulunan Christian College kampüsündedir. Birlikte yaşayacağınız, mutfağı ve ortak alanı paylaşacağınız bir dairede kendinize ait yatak odalarınız ve banyonuz olacak. Ayrıca kampüs kafeteryasında kahvaltı ve akşam yemeği (öğle yemeği işyerinde verilecektir) seçeneği ile Kolej tesislerine (çamaşır odası, oturma odası, sauna, wifi vb.) erişebileceksiniz. Gönüllüler ayrıca yerel seyahat için bir bisiklete sahip olacak ve şehir dışı geziler için başkalarıyla birlikte kullanılacak veya başkalarıyla birlikte araba kullanacak. Aylık harçlık ve yemek desteği de alacaksınız.

Faaliyet sırasında eğitim
Gönüllü, Ulusal Ajans tarafından düzenlenen geliş ve ara eğitime katılacak. Gönüllü, Fince derslerine ve kasabadaki diğer hobi gruplarına katılma fırsatına sahip olacak.

Katılımcı profili
Çocuklarla ve gençlerle/mültecilerle çalışmayı seven ve bu alanlarda deneyim sahibi 18+ yaşında gönüllüler arıyoruz. Çalışma dili İngilizce’dir. Fince, Rusça veya Ukraynaca bilgisi bir avantajdır. Özellikle dışa dönük, yaratıcı, motive olmuş ve yenilikçi gençlik çalışması yöntemlerini öğrenmekle ilgilenen kişiler arıyoruz. Profilinizin gereksinimlerimize uygun olduğunu düşünüyorsanız ve kırsal bir bölgede macera yaşamak, Finlandiya rüyasını yaşamak istiyorsanız, bu gönüllülük fırsatları tam size göre! Lütfen başvurunuzu ve CV’nizi İNGİLİZCE olarak gönderin (pdf)

Son başvuru: 16 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da Gerçekleşecek ESC Projesi

Proje Tarihleri: Ekim 2024 – Ağustos 2025 Proje Yeri: Pinerolo, İtalya Türkiye’den Pi Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka-...

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” adlı eğitim kursu, 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn şehrine...

Öğrenci Gözüyle

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Dive into Youth Participation” eğitim kursu, 23-27 Eylül 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Leusden...