Ev Öğrenci Gözüyle İsveç’te Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

İsveç’te Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

Proje: Resilience 2022-2023

Proje tarihleri: 15/05/2023 – 30/12/2023

Yer: Charlotendal, Järna, İsveç

ETKİNLİK DETAY

Bu 6-12 aylık proje, İsveç kırsalında bir Ecovillage ve çiftlik hayatı deneyimi yaşamak isteyen gençler için tasarlanmıştır. Gönüllülerin görevleri, çiftlik hayvanlarına bakmak ve aynı zamanda gönüllü üssünün çevresine bir permakültür bahçesi, açık alan ve sera inşa etmektir. Pek çok öğrenme fırsatı var: kendi bahçenizi nasıl oluşturacağınızdan, eko-sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya, Ecovillage ağına, European Solidarity Corps uygulamaları yazmaya, vb. ayrıca Järna’daki Nibble Gård gibi diğer permakültür çiftlikleri ve bahçeleriyle bağlantı kurma fırsatına da sahip olacaklar. Ayrıca YIP, Gençlik Girişimi Programı adında etkileşimde bulunabileceğimiz ilginç bir eğitim var, https://yip.se/ Aslında Järna bazen ‘alternatif sermaye’ olarak anılmıştır. Başvurmak için evs’e özgeçmiş ve yaratıcı bir motivasyon mektubu gönderin. .charlottendal@gmail.com

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ
Tüm yol, yemek ve konaklama masrafları karşılanır. Projeden iki gün önce ve sonra seyahate izin verilir, ancak proje tarihleri ​​dışındaki konaklamalar karşılanmaz. Seyahat parası menşe ülkeye göre hesaplanacaktır. Gönüllüler, Eco köyündeki ‘Üs’ adlı iki yatak odalı kendi evlerinde yaşayacaklar. Gönüllüler, aylık yemek ödeneğinin olduğu bir karta sahip olacak ve birlikte yemek hazırlayacaklar.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM
Faaliyet sırasında eğitim Katılımcılar varışta, topluluk üyeleri ve geçmişteki AGH gönüllülerinden oluşan koordinatörleri ve danışmanları tarafından karşılanacaktır. Onlara güvenlik önlemleri tanıtılacak, kasaba ve Ecovillage turu yapılacak ve çeşitli kitap ve belgeseller ellerinin altında olacak. Gönüllüler, Stockholm’de İsveç Ulusal Ajansı (MUCF) tarafından düzenlenen Varışta Eğitim Kursuna ve Ara Dönem Eğitim Kursuna katılacak.

KATILIMCI PROFİLİ

Aradığımız gönüllüler, İsveç’te (Stockholm yakınlarında) bir çiftlikte yaşayacaklar, hayvan ve çevre bakımı ile ilgili faaliyetlerde bulunacaklar, yani küresel meselelerde yerel olarak hareket edecekler ve ellerinizi kirletmeyi içeren görevleri yerine getirecekler! Bahçıvanlık, inşaat ve hayvan bakımı konusunda minimum deneyime sahip ve permakültüre ilgi duyan bir adayı tercih ederiz. Diğer görevler arasında gençlik liderliği, terfi ve yönetim yer alır. Lütfen ayrıca, özellikle sıcak bir ülkeden geliyorsanız, düşük sezonda hava ve karanlığın İsveç’te büyük bir faktör olduğunu unutmayın.

Son başvuru: 31 Mayıs

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da Gerçekleşecek ESC Projesi

Proje Tarihleri: Ekim 2024 – Ağustos 2025 Proje Yeri: Pinerolo, İtalya Türkiye’den Pi Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka-...

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” adlı eğitim kursu, 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn şehrine...

Öğrenci Gözüyle

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Dive into Youth Participation” eğitim kursu, 23-27 Eylül 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Leusden...