Ev Öğrenci Gözüyle Kenya’da Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Kenya’da Gönüllülük Projesi

FAALİYET AÇIKLAMASI

Western Focus Community Organization (WEFOCO), Batı Kenya’daki Shianda’da bulunan ve çoğunlukla çeşitli alanlardaki kadın gruplarından oluşan ve yetimlere, HIV/AIDS nedeniyle acı çeken ailelere ve ihtiyaç sahiplerinin gelirlerini sağlamaya odaklanan topluluk temelli bir kuruluştur. WEFOCO, eğitim, geçim ve kadınların güçlendirilmesine ilişkin farklı refah projeleri aracılığıyla 100’den fazla çocuğa ve 600 kadına doğrudan fayda sağlıyor. Ana faydalanıcılar terzilik grubu, WEFOCO’nun birlikte çalıştığı diğer topluluk grupları ve Shianda nüfusu olacaktır. Gönüllü, terzi gruplarının kendi kendine yetme ve ekonomik bağımsızlığa ulaşma konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirecektir. Görevler şunları içerir: Önceki gönüllüler tarafından verilen talimatlara göre terzi atölyesini desteklemeye ve izlemeye devam etmek. İşletme yönetimi ve kaliteli terzilik becerilerini öğretmeye devam etmek. Potansiyel ortaklık fırsatları bulmak.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllü, Batı Kenya’daki Shianda köyünde yaşayacak. Çalışma sırasında ana ulaşım şekli motosiklet veya daha kısa mesafelerde yürümek olacaktır. Yolların iyi korunmadığı iç köylerde motosikletler ideal bir ulaşım aracıdır. Ev sahibi kuruluş, gönüllülerin güvenliğini ve gönüllülerin evlerinde/apartmanlarında kilitli konaklamalarını sağlayacaktır. Tüm yararlı ihtiyaçları olan bir mutfağa ve duşa erişebilirler: klozet, musluk, gazlı ocak, tabaklar ve Wi-Fi. Gönüllüye aylık geçim ve yolluk ödeneği verilecektir.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllü, yerel topluluk gruplarıyla ve Kenya kırsalındaki terzi dükkanıyla çalışma hakkında derin bilgi edinme fırsatına sahip olacak. Eğitim, yerel bir bağlamda çalışmayı ve farklı topluluklarla bütünleşmeyi içerir. Gönüllü yerel dil kurslarına katılabilir. Gönüllülük, yeni bağlantılar ve ortaklıklar kuracaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Girişimcilik ve küçük işletme geliştirme konusunda ilgili mesleki ve/veya akademik deneyim. Moda tasarımı, terzilik, pazarlama veya ilgili alanlarda arka plan. Bir işletmeye sahip olma veya yönetme konusunda önceki deneyim çok arzu edilir. İngilizce (B2-C1). Satış ve pazarlamada deneyim ve/veya ilgili beceriler. İyi kişilerarası, ağ kurma ve iletişim becerileri. Sonuç odaklı, proaktif, yaratıcı, iletişim kurabilen ve iyimser. Gelişime katkıda bulunma ve başkalarına hizmet etme motivasyonu.

Son başvuru tarihi: 21 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Uzun Dönem Gönüllülük

Proje Tarihleri: Nisan 2024- Ocak 2025 (Tarihler Esnektir) Proje Yeri: Balş, Romanya Türkiye’den Pi...

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da 4 Günlük “Green Jobs and Sustainable Development” Konulu Seminer

Seminer Hakkında: Green Jobs and Sustainable Development, gençlik çalışmalarına odaklanan 4 günlük...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

SALT Gençlik Derneği’nin ortağı olduğu ve Kuzey Makedonya ev sahipliğinde; Türkiye,Arnavutluk ve Bulgaristan’dan...

Öğrenci Gözüyle

Danimarka’da Uzun Dönem Gönüllülük

Proje Tarihleri: Eylül 2024- Ağustos 2025 Proje Yeri: Aarhus, Danimarka Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin...