Ev Öğrenci Gözüyle Litvanya Gençlik Değişim Proje Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

Litvanya Gençlik Değişim Proje Çağrısı

12-21Haziran  2023 tarihinde Litvanya’nın Neciunas şehrinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 8 katılımcı arıyoruz…

10 günlük gençlik değişim programı, bir fark yaratma ve küresel olarak sosyal ve ekolojik sorunları ele almak için harekete geçme konusunda tutkulu olan gençlerin becerilerini ve yeterliliklerini geliştirmek ve geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Proje, çeşitli platformlarda sosyal medya kampanyalarının gücünden yararlanarak ekolojik sorunlar hakkında farkındalık yaratmayı ve olası çözümleri belirlemeyi amaçlıyor.

Program boyunca katılımcılar, sosyal medya araçlarını kullanarak çevresel suçları önlemek ve yönetmek için pratik becerilerle donatılacak ve kendi topluluklarında değişimin temsilcisi olmalarını sağlayacak. Program aynı zamanda çevresel farkındalığı teşvik etmek için sosyal medya kullanımını artırmayı ve ekolojik zorlukların hafifletilmesine yardımcı olacak sosyal normların ve davranışların ortaya çıkmasına yol açmayı amaçlamaktadır.

Program, çeşitli çevre sorunlarını ele almanın bir yolu olarak kültürel çeşitliliğin önemini kabul eder. Katılımcıların farklı bakış açılarını, gelenekleri ve inançları takdir etmelerine ve bunlardan öğrenmelerine olanak tanıyan, kültürlerarası alışverişi teşvik eden bir ortamı teşvik etmeyi amaçlar. Bu sayede katılımcılar, çevre sorunlarına ilişkin çeşitli kültürel tutumlar ve uygulamalar hakkında değerli bilgiler edinecek ve bunların daha etkili çözümler geliştirmek için nasıl kullanılabileceğini öğreneceklerdir.

Ayrıca program, katılımcıların sosyal paylaşımların ardındaki psikolojiyi ve duyguları tetikleyen ve izleyicilerinde yankı uyandıran içeriğin nasıl oluşturulacağını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Katılımcılar ayrıca sosyal medya platformlarında yer alan makaleler, fotoğraflar, videolar gibi çeşitli mecralar aracılığıyla çevresel ihlaller, tedaviler ve çözümler hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Program, katılımcıların bu ortamlarda yetkin olmalarını ve bunları tam potansiyelleriyle kullanmalarını sağlayacaktır.

Son olarak, program katılımcılara hedef kitleleri için eyleme dönüştürülebilir ve pratik içerik oluşturmayı öğretecektir. Erişilebilir, ilgi çekici ve bilgilendirici içerik oluşturmaya odaklanan katılımcılar, mesajlarını etkili bir şekilde iletebilecek ve izleyicilerini harekete geçmeye teşvik edebilecek.

Genel olarak, bu 10 günlük gençlik değişim programı, gençlere sosyal ve ekolojik sorunlar alanında beceri ve yeterliliklerini geliştirmeleri için benzersiz bir fırsat sunuyor ve onları kendi toplumlarında değişimin temsilcisi olmaları için gerekli araç ve bilgilerle donatıyor. Program, katılımcıları eleştirel düşünmeye, başkalarıyla ilişki kurmaya ve gezegenimizin geleceğini şekillendirmede aktif rol almaya teşvik ediyor.

Tarih ve Yer: 12-21 Haziran 2023, Neciunas, Litvanya

Katılımcı: 8 katılımcı

Ülkeler: Türkiye, Almanya, Çekya, Bulgaristan ve Litvanya

Konu:  Understanding Environment

Son başvuru tarihi: 10 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Slovakya’da 4 Günlük Erasmus+ Projesi

Eğitim faaliyeti, ilgili projelerde kalite ve etki sağlamak amacıyla Avrupa Dayanışma Birliği’nin...

Öğrenci Gözüyle

Slovakya’da Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin gönderen kuruluş olduğu ve aşağıda temel bilgileri yazılı...

Öğrenci Gözüyle

Fransa’da Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

Türkiye’den Pi Gençlik Derneği’nin gönderen kuruluş olduğu ve aşağıda temel bilgileri yazılı...

Öğrenci Gözüyle

İspanya’da Uzun Dönem ESC Fırsatı

Proje Hakkında İspanya Valladolid’de gerçekleşecek ComeINcola 6 projesi gönüllülerini bekliyor. Fundacion Red...