Ev Öğrenci Gözüyle Norveç Proje Başvuru Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

Norveç Proje Başvuru Çağrısı

OVERCOME projesi, gençleri COVID-19 salgınıyla ilişkili ruh sağlığı sorunları hakkında bilinçlendirmenin yanı sıra hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmeye odaklandı. İnteraktif ve çok kültürlü yaygın eğitim yöntemleriyle proje, 60 genci 11 günlük bir süre boyunca yürüyüş, takım sporları, yoga, meditasyon ve gülme terapisi gibi uygulamalı etkinliklere dahil etmeyi amaçlıyor. Projenin üç hedefi var: (1) salgınla bağlantılı ruh sağlığı sorunlarını ele alan küçük ama etkili davranış değişikliklerini teşvik etmek, (2) gençleri fiziksel ve zihinsel öğrenme faaliyetlerine dahil etmek ve (3) gençleri eğitmek ortak kuruluşlar tarafından desteklenen, proje katılımcıları tarafından düzenlenen yerel etkinlikler aracılığıyla ruh sağlığı sorunlarını anlamanın ve sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmenin önemi hakkında ortak topluluklardan insanlar.

OVERCOME projesi, gençlere uygulamalı deneyimler aracılığıyla yaygın öğrenme fırsatları sunduğundan, Gençlik için Erasmus+’nın hedefleriyle uyumludur. Proje, çok kültürlülüğü ve hoşgörüyü teşvik ederken 60 genç katılımcının motivasyonunu, özgüvenini ve inisiyatifini artırmayı hedefliyor. Ek olarak proje, katılımcıların İngilizce dil becerilerini geliştirecek ve özellikle COVID-19 salgını bağlamında ruh sağlığı ile ilgili olanlar olmak üzere küresel sorunlara aktif katılımlarını ve dahil olmalarını kolaylaştıracaktır. Proje ayrıca, herkesin bu öğrenme deneyiminin faydalarına erişimini sağlayarak, daha az fırsata sahip gençleri dahil etmeye çalışmaktadır.

1.     CV’nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen arkadaşlar otomatik olarak elenecektir. CV’nizi Türkçe veya İngilizce yazabilirsiniz.

2. Projeye başvuracak kişilerin iyi derece veya orta derece İngilizce bilmesi gerekmektedir. Katılımcı durumuna göre 1 veya 2 kişi dil bilmeyen seçilebilir.

3. Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Projenin fiziki organizasyonunda ev sahibi kuruluş sorumludur.

4      Yol ücreti proje tarafından Erasmus+ kapsamında karşılanacaktır. İlk süreçte katılımcı biletini kendisi alacaktır. Projeden sonra katılımcıya ödeme yapılacaktır. Yol hibesi 530 Avro’dur.

5.     Projeye az bir süre kalması ve vize başvuru sürecinde yaşanan sıkıntılardan dolayı vizesi olan veya vize ihtiyacı olmayan pasaportlulara öncelik verilecektir. Norveç konsolosluğu randevu açılışı yaparsa ona göre normal pasaport başvuruları da alınacaktır.

6.      Proje yaş aralığı 18-30’dur.

7.      Sadece seçilen kişilere dönüş yapılacak ve ayrıntılı infopack gönderilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 20 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...