Ev Öğrenci Gözüyle Norveç Proje Başvuru Çağrısı
Öğrenci Gözüyle

Norveç Proje Başvuru Çağrısı

OVERCOME projesi, gençleri COVID-19 salgınıyla ilişkili ruh sağlığı sorunları hakkında bilinçlendirmenin yanı sıra hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmeye odaklandı. İnteraktif ve çok kültürlü yaygın eğitim yöntemleriyle proje, 60 genci 11 günlük bir süre boyunca yürüyüş, takım sporları, yoga, meditasyon ve gülme terapisi gibi uygulamalı etkinliklere dahil etmeyi amaçlıyor. Projenin üç hedefi var: (1) salgınla bağlantılı ruh sağlığı sorunlarını ele alan küçük ama etkili davranış değişikliklerini teşvik etmek, (2) gençleri fiziksel ve zihinsel öğrenme faaliyetlerine dahil etmek ve (3) gençleri eğitmek ortak kuruluşlar tarafından desteklenen, proje katılımcıları tarafından düzenlenen yerel etkinlikler aracılığıyla ruh sağlığı sorunlarını anlamanın ve sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmenin önemi hakkında ortak topluluklardan insanlar.

OVERCOME projesi, gençlere uygulamalı deneyimler aracılığıyla yaygın öğrenme fırsatları sunduğundan, Gençlik için Erasmus+’nın hedefleriyle uyumludur. Proje, çok kültürlülüğü ve hoşgörüyü teşvik ederken 60 genç katılımcının motivasyonunu, özgüvenini ve inisiyatifini artırmayı hedefliyor. Ek olarak proje, katılımcıların İngilizce dil becerilerini geliştirecek ve özellikle COVID-19 salgını bağlamında ruh sağlığı ile ilgili olanlar olmak üzere küresel sorunlara aktif katılımlarını ve dahil olmalarını kolaylaştıracaktır. Proje ayrıca, herkesin bu öğrenme deneyiminin faydalarına erişimini sağlayarak, daha az fırsata sahip gençleri dahil etmeye çalışmaktadır.

1.     CV’nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen arkadaşlar otomatik olarak elenecektir. CV’nizi Türkçe veya İngilizce yazabilirsiniz.

2. Projeye başvuracak kişilerin iyi derece veya orta derece İngilizce bilmesi gerekmektedir. Katılımcı durumuna göre 1 veya 2 kişi dil bilmeyen seçilebilir.

3. Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. Projenin fiziki organizasyonunda ev sahibi kuruluş sorumludur.

4      Yol ücreti proje tarafından Erasmus+ kapsamında karşılanacaktır. İlk süreçte katılımcı biletini kendisi alacaktır. Projeden sonra katılımcıya ödeme yapılacaktır. Yol hibesi 530 Avro’dur.

5.     Projeye az bir süre kalması ve vize başvuru sürecinde yaşanan sıkıntılardan dolayı vizesi olan veya vize ihtiyacı olmayan pasaportlulara öncelik verilecektir. Norveç konsolosluğu randevu açılışı yaparsa ona göre normal pasaport başvuruları da alınacaktır.

6.      Proje yaş aralığı 18-30’dur.

7.      Sadece seçilen kişilere dönüş yapılacak ve ayrıntılı infopack gönderilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 20 Mayıs 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da Gerçekleşecek ESC Projesi

Proje Tarihleri: Ekim 2024 – Ağustos 2025 Proje Yeri: Pinerolo, İtalya Türkiye’den Pi Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Kuzey Makedonya’da Gerçekleşecek 7 Günlük Eğitim Kursu

“AI Tools 4 Youth Work” 15-22 Haziran 2024 tarihleri arasında Popova Shapka-...

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” adlı eğitim kursu, 2-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn şehrine...

Öğrenci Gözüyle

Hollanda’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Dive into Youth Participation” eğitim kursu, 23-27 Eylül 2024 tarihleri arasında Hollanda’nın Leusden...