Ev Öğrenci Gözüyle Öğrenci Aktivistler için Uluslararası Staj İmkanı
Öğrenci Gözüyle

Öğrenci Aktivistler için Uluslararası Staj İmkanı

Sivil alanın desteklenmesi, öğrenci hakları, kampüste ifade ve toplanma özgürlüğü alanlarında çalışmalar yürüten Sivil Alan Araştırmaları Derneği, Freedom House iş birliği ile genç öğrenci aktivistleri uluslararası sivil toplumla buluşturuyor! Başvuranlar arasından seçilecek 4 öğrenciye 1 ay boyunca masraflarının tamamının karşılandığı staj imkanı sunulacaktır. Öğrenciler European Association of Lawyers for Democracy & World Human Rights (ELDH), Civil Rights Defenders ve EuroMedRights’ın farklı Avrupa ülkelerindeki ofislerinde hak odaklı çalışmalar gerçekleştireceklerdir.

Başvurmak için aşağıda yer alan formu İngilizce hazırladığınız motivasyon mektubunuzu da ekleyerek 31 Mayıs 2023 saat 18:00’e kadar doldurabilirsiniz.

Motivasyon mektubunuzda stajı neden yapmak istediğinizi, öğrenci hak mücadelesi ile ilgili geçmiş deneyimlerinizi, genç bir aktivist olarak gelecekte bu stajdan edineceğiniz deneyimleri nasıl kullanacağınızı anlatmanız beklenmektedir. Öğrencilerin ülkedeki hak savunucularının gündemini takip etmeleri ve küresel ölçekteki aktivizm gündemine dair fikir sahibi olması aranan kriterler arasındadır. Bağımsız bir kurul tarafından kısa listeye seçilen adaylarla Türkçe mülakatın ardından İngilizce mülakat yapılacaktır. Sonuçlar e-posta ile açıklanacaktır.

*Katılım 18 yaşından büyük tüm öğrencilere açıktır. Sınıf, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, etnik köken, dini inanış ve dil gibi farklı nedenlerle ayrımcılığa ya da eşitsizliğe maruz bırakılan adayların katılımı desteklenmektedir.

Formu doldurmak için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...