Ev Öğrenci Gözüyle Suriyeli kardeşler mühendislik fakültesini dereceyle bitirdi
Öğrenci Gözüyle

Suriyeli kardeşler mühendislik fakültesini dereceyle bitirdi

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet törenine fakülteyi birincilik ve ikincilikle bitiren Suriyeli kardeşler damga vurdu.

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde eğitimlerini tamamlayan bin 442 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende Suriye’nin Afrin kentinde düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’ndan (YÖS) yüksek puan alarak Karabük Üniversitesini kazanan Abdo İbrahim ve Alaa İbrahim adlı kardeşler, fakülteyi dereceyle bitirdiler. Mühendislik fakültesini birincilikle bitiren Abdo İbrahim ve ikinci olan Alaa İbrahim, Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende başarı belgelerini alarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Azimli çalışmalarıyla arkadaşlarına örnek olan İbrahim kardeşler, mezuniyet yemininin ardından diğer öğrencilerle birlikte kep fırlattı.

2019 yılında Türkiye’ye geldiğini ve Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduğunu belirten Abdo İbrahim, “4 yıl boyunca hayatım çok güzeldi ve zorluklarla doluydu. Bu, kişiliğimi daha sağlam hale getirdi ve tanıştığım birçok kişi oldu. Hepsi gönlümde ve kalbimde yer alıyor” dedi.
Karabük Üniversitenin altyapısının çok iyi olduğunu vurgulayan İbrahim, üniversitenin seçkin bir kadroya ve modern eğitim araçlarına sahip olduğunu belirterek, kardeşi ile birlikte elde ettiği bu başarıyla ailesini gururlandırdıklarını ve çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden birinci, Mühendislik Fakültesinden ise ikinci olarak mezun olan Alaa İbrahim ise, Karabük Üniversitesini tercih etmesinin nedeninin eğitim kalitesi olduğunu kaydetti. İbrahim, “Karabük Üniversitesini tercih etmemin sebebi, Karabük’te eğitim çok kaliteli. Hem pratik açıdan hem de akademik açıdan çok iyi bir üniversite. Karabük’e ilk geldiğim gün de çok heyecanlıydım, çok mutluydum. Benim için farklı bir ülke, farklı bir yer, farklı bir şehir, farklı bir eğitim hayatı başladı” ifadelerini kullandı.

Hayatında hedef belirlemenin önemine değinen Alaa İbrahim, hedeflerine ulaşmak için çok çalıştığını ve emek verdiğini söyledi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Finlandiya’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Get into Youth Exchanges for ALL” eğitim kursu 18-22 Kasım 2024 tarihleri...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Gerçekleşecek Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Tarihleri: Eylül 2024 – Eylül 2025 Proje Yeri: Vilnius, Trakai – Litvanya (Farklı...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Creative Youth Academy tarafından Romanya’da gerçekleşecek Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi katılımcılarını bekliyor....

Öğrenci Gözüyle

Hırvatistan’da “Genç İklim Profesyonelleri 2.0” Eğitim Kursu

Genç İklim Profesyonelleri 2.0 Eğitim Kursu 28 Eylül 2024 – 15 Şubat...