Ev Öğrenci Gözüyle Viyana Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi 
Öğrenci Gözüyle

Viyana Uzun Dönem ESC Gönüllülük Projesi 

FAALİYET AÇIKLAMASI

CARITAS VIENNA, şu anda kendilerini zorlu bir durumda bulan, hastalıktan veya talihsiz bir olayın veya bir felaketin sonuçlarından muzdarip olan toplumumuzun üyelerine danışmanlık yapar, onlara eşlik eder ve onları destekler. CARITAS VIENNA, ihtiyacı olan insanların sosyal, ulusal veya dini geçmişine bakılmaksızın yardım eder. CARITAS VIENNA, farklı sosyal zorluklara odaklanan çeşitli departmanlar yönetmektedir. Bir departman, sosyal risk altındaki insanlar için önleme ve sürekli desteğe odaklanan TOPLULUK ÇALIŞMALARI DEPARTMANI’dır. Bu bölümün çeşitli projeleri konut birimlerine eşlik ediyor, mahalle yardım ağlarını güçlendiriyor, gönüllülüğü destekliyor ve topluluk sanatları aracılığıyla sosyal dışlanmayla mücadele ediyor. Halkla ilişkiler departmanı tarafından yürütülen projelerden biri de KULTURHAUS BROTFABRIK adlı bir kültür merkezidir.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Size Viyana’daki toplu taşıma için bir bilet verilecektir. Harçlık ve aylık yemek yardımı alacaksınız. Bir apartman dairesinde veya öğrenci yurdunda tek kişilik bir odada kalacak, mutfak ve banyo gibi imkanları başkalarıyla paylaşacaksınız.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Avusturya Ulusal Ajansı tarafından sağlanan varış eğitimi ve ara dönem toplantısı. Ev sahibi kuruluş tarafından sağlanan görevle ilgili destek ve eğitim. Koordinatör kuruluş Grenzenlos tarafından sağlanan karşılama günleri, Youthpass çalıştayı, boş zaman programı vb.

KATILIMCI PROFİLİ

Katılımcı sanatla, topluluk çalışmasıyla ilgilenmeli ve yeni insanlarla tanışmaya, yabancılarla ilişki kurmaya ve KULTURHAUS BROTFABRIK’in sakinleri ve ziyaretçileriyle ilişkiler kurmaya açık fikirli olmalısınız. Gönüllülerden iyi iletişim becerilerine sahip olmalarını ve bir ekip içinde çalışabilmelerini bekliyoruz. Örneğin zanaat atölyeleri, dekorasyon, grafik tasarım, koordinasyon, fotoğrafçılık, sergi ve konferansların planlanması ve organizasyonu vb. alanlarda çok çeşitli görevleriniz olacak.

Son başvuru tarihi: 12 Haziran 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...