Ev Üniversite Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı
Üniversite

Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik ve İdari Kurul Toplantısı yapıldı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı öncesi Diş Hekimliği Fakültesi Laboratuvarları gezildi. Teknik imkanlar hakkında bilgi alan Rektör Kırışık, Diş Hekimliği Fakültesi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı öncesi Diş Hekimliği Fakültesi Laboratuvarları gezildi.

Toplantıda konuşan KBÜ Rektörü Kırışık, “Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Üniversite” şeklinde bir yaklaşımları olduğunu belirtti.
Rektör Kırışık, “Bir üniversite ne kadar bilimsel anlamda gelişmişse iyiyse akademisyenleri ve hocaları ne kadar çok bilimsel çalışma yapıyorsa öğrenciye vereceğimiz katkı o kadar yüksek olacaktır ama bilimsel seviyemiz düşükse, akademik çalışmalarımız yetersizse bu durumda öğrenciye sunacağımız katkı da oldukça sınırlı kalacaktır. Çünkü dünyada çok hızlı değişimler oluyor. Belki bir 10 sene sonra diş hekimliği alanında hiç bilmediğimiz, şu anda farkında bile olmadığımız teknolojilerin sahaya girdiğini göreceğiz. İşte belki de bir bakmışsınız 3D yazıcılarla dişler, damaklar, hepsi yapılacak. Hemen yapıştırma teknolojisi artık neyse pek çok şey ortadan kalkabilir ama o güne hazır olmak için de bugünkü teknolojiyi, ulaşılan seviyeyi mutlaka bilmemiz, en iyi şekilde uygulayabilmemiz gerekiyor” dedi.

Akademik çalışmalara çok büyük önem verdiklerini, çok iyi imkanları olduklarını vurgulayan Kırışık, “Çok gelişmiş imkanlarımız var, pek çok üniversitede bulunmayan imkanlarımız var. Bu gerçekten bize önemli bir fırsat sunuyor, bir kapı açıyor. Projeler noktasında da sizlerden büyük başarı beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Yaklaşık 36 tane projemiz vardı. Bu projelerden büyük çoğunluğu 2209 öğrenci projeleri kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültesi projeleri, Diş Hekimliği Fakültemizden de bu alanda 2209 projeleri bekliyoruz. Gerçekten bu alanda son derece önemli. Öğrencinin işin içine girmesi, aktif çaba göstermesi, hocasıyla birlikte çalışması, bir proje üretme mantığı çerçevesinde çalışması gerçekten çok çok önemli. Dolayısıyla hem kendimiz proje yapabiliriz hem de diğer öğrencilerimizle birlikte öğrenci projelerinin içerisine dahil olabiliriz. Biz çalışmamızı belli bir standart çerçevesinde yürütelim, bilimsel çalışmalarımızı etkin bir şekilde seviyesini yükseltmeye çalışalım, öğrencilerimiz temel yeterlilikleri kazandıktan sonra kendi gelişimleri için çaba göstereceklerdir” diye konuştu.

Akademik ve İdari Kurul Toplantısında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özdemir, Diş Hekimliği Fakültesi hakkında bilgi verdi.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

60 yaşındaki Eren, üniversiteyi birincilikle bitirdi

Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programı öğrencisi olan...

Üniversite

KBÜ’de öğrenciler mezuniyet coşkusu yaşıyor

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, Diş Hekimliği Fakültesi ve Orman...

Üniversite

Tıp fakültesinden 82 öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını alarak...

Üniversite

2024 2. Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Kontenjan Talepleri

3 Eylül 2022 tarih ve 31942 sayılı Res​mi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe konulan...