Ev Öğrenci Gözüyle Almanya’da Gerçekleşecek Uzun Dönem ESC Projesi 
Öğrenci Gözüyle

Almanya’da Gerçekleşecek Uzun Dönem ESC Projesi 

Proje Hakkında:

Jugendwerk der AWO Württemberg (JW) yaygın eğitime, kültürlerarası projelere, gençlik kamplarına ve çocuklara ve gençlere yönelik projelere odaklanan, kar amacı gütmeyen bir STK’dır.

Temel amaç gençlerin okul ve üniversitenin yanı sıra kişisel gelişim ve eğitim süreçlerinde de desteklenerek sosyal, eğitsel, kültürlerarası ve diğer beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesidir. Bununla birlikte JW’nin amacı toplumda hoşgörüyü, dayanışmayı, kendi kaderini tayin hakkını ve demokrasiyi geliştirmektir. JW’nin ana faaliyetleri, yaygın eğitim seminerleri, gençlik seyahatleri, uluslararası gençlik çalışmaları (gençlik değişimi, destek önlemleri ve ESC) ve  yerel proje ve grupların koordinasyonudur.

STK’nın hedef grupları 7 ila 30 yaş arası çocuklar ve gençler olup, özellikle 18 ila 27 yaş arası çok sayıda gönüllüyü eğitmek ve aynı zamanda bu gönüllülerin başkalarını eğitme, projeler organize etme konusunda çoğaltıcı olarak sorumluluk üstlenmeye motive etmek, ç-önemli hedeflerindendir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım:

Konaklama, ev sahibi kuruluş tarafından organize edilecektir. Gönüllüler, kendi odalarının olacağı bir öğrenci yurdunda yaşayacaklardır. Mutfağı ve banyoyu 3-4 uluslararası öğrenciyle paylaşacaklardır. Gönüllüler proje boyunca aylık harçlık alacaklar ve kendileri yemek yapacaklardır.

Katılımcı Profili:

Gönüllülerin günlük yaşamını ve işini kolaylaştırabilecek bazı özellikler projeye uyum sağlamaları için faydalı olacaktır:

  • Gönüllülerin Jugendwerk’e ve yerel topluluğa hızlı bir şekilde entegre olmasını sağlamak için İngilizce ve/veya Almanca çok yararlı olacaktır.
  • Gönüllüler ofiste Jugendwerk Ekibini destekleyecektir, dolayısıyla başvuru sahipleri e-posta yazmak, etkinlikler için el ilanları hazırlamak vb. gibi ofis işlerini sevmelidir.

Proje Tarihleri: Toplamda 52 hafta olmak üzere, 01/05/2024 – 30/04/2025 tarihleri arasında.

Proje Yeri: Stuttgart, Almanya

Son Başvuru Tarihi: 14/01/2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

KBÜ Öğrencilerine; Golf Arabalı Safranbolu Gezisi

Öğrenci Olmazsa Üniversite Olmaz Mottosu ile çıktığımız uygulamalarda öğrencilerimize ÇEKİLİŞLERİMİZLE hediyelerimiz devam edecek.. Yaşadığımız...

Öğrenci Gözüyle

Fransa’da Gerçekleşecek “Yaygın Eğitimin Gücü” Konulu Eğitim Kursu

“Yaygın Eğitimin Gücü” Eğitim Kursu, 17-22 Eylül 2024 tarihleri arasında Rochefort-en-Terre, Fransa’da...

Öğrenci Gözüyle

İtalya’da “Connecting Youth to the Labor Market: A Digital Skills Approach” Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Türkiye’den katılıcımlar aranıyor! European Integration Group tarafından, Tropea, İtalya’da gerçekleşecek Erasmus+ Youth...

Öğrenci Gözüyle

Portekiz’de ESC Gönüllülük Projesi

“Doğanın Geleceğini Korumak” ESC Gönüllülük Projesi, 19/06/2024 – 02/08/2024 tarihleri arasında Lizbon,...