Ev Yaşam Avrupa Filmleri Haftası Başlıyor
Yaşam

Avrupa Filmleri Haftası Başlıyor

Türkiye’de 10 şehirde düzenlenecek olan Avrupa Filmleri Haftası’na İzmir de ev sahipliği yapacak. Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) AB Bilgi Merkezi desteğiyle 11-16 Eylül’de İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.
FİLMLERLE AVRUPA TURU

AB üyesi ülkelerin Türkiye büyükelçilikleri ve AB delegasyonu tarafından seçilen ve İzmirli izleyiciyi altı gün boyunca Avrupa turuna çıkaracak olan 16 film şöyle: Avusturya’dan “Oskar ve Lilli / Oskar & Lilli”, Belçika’dan “Molenbeek’in Tanrıları / Gods of Molenbeek”, Bulgaristan’dan “Sonsuz Bahçe / The Infinite Garden”, Estonya’dan “Eczacı Melchior / Melchior the Apothecary”, Finlandiya’dan “Aurora”, Fransa’dan “En Başarılı Prodüksiyon / The Big Hit”, Almanya’dan “Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı / Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush”, İrlanda’dan “Amber’le Çıkmak / Dating Amber”, İtalya’dan “İyiyim / Io Sto Bene”, Letonya’dan “Evlilik Hayatım / My Love Affair with Marriage”, Litvanya’dan “Koşucu / Runner”, Malta’dan “Luzzu”, Hollanda’dan “Vahşi Amsterdam / Wild Amsterdam”, Polonya’dan “Bir Daha Asla Kar Yağmayacak / Never Gonna Show Again”, İspanya’dan “Kız Öğrenciler / Schoolgirls” ve İsveç’ten “Faili Meçhul / Cold Case Hammarskjöld.”

GÖSTERİMLER ÜCRETSİZ

Kültürel iletişimin öneminden hareketle ilk kez bu yıl düzenlenen etkinlik, 10 şehirde, farklı zamanlarda üç bölüm halinde organize ediliyor. 13 Haziran’da Ankara’daki galanın ardından, 16-22 Haziran 2023’te Eskişehir ve Trabzon’da Anadolu yolculuğuna başlayan etkinliğin ikinci kısmı 11-16 Eylül’de İzmir’de ve üçüncü kısmı ise 22-28 Eylül’de Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Mersin, Samsun’da gerçekleştirilecek. İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gösterime girecek filmler, halka açık ve ücretsiz olacak.

Gösterim takvimi için tıklayınız. 

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Yaşam

A101’e çekme karavan geliyor!

101 tarafından paylaşılan 26 Ekim Perşembe broşürüne baktığımızda ERBA markasına ait 4.0 Çekme Karavan geleceğini görüyoruz. Aynı markaya ait...

Yaşam

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ Programı

‘Benim Şehrim, Benim Sesim’ programının üçüncüsü için başvurular başladı! Beats By Girlz...

Yaşam

İstanbul Ticaret Odası Karşılıksız Burs

Değerli Öğrencilerimiz, Aşağıda belirtilen burs başvuru koşullarını sağlamanız durumunda, 2 Ekim –...

Yaşam

Öğrencilere “Müptelayla Mücadele Semineri” verildi

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) 2023-2024 akademik yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan öğrencilere, Oryantasyon Programı...