Ev Öğrenci Gözüyle Avusturya ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Avusturya ESC Gönüllülük Projesi

FAALİYET AÇIKLAMASI
Stadtteilzentrum Lend ve Nachbarschaftszentrum NaNet Floßlend, Graz’ın Lend ilçesinde bulunan iki toplum merkezidir. Sakinlere bilgi, sosyal danışmanlık ve topluluk için bir alan sunarlar. Amaçlar, sıcak ve ilgi çekici bir mahalle sunmak, toplulukta sosyal ağlar kurmak, çeşitli psiko-sosyal zorluklarda tavsiyelerde bulunmak ve sivil katılımı teşvik etmektir. Fikir paylaşmak ve geliştirmek, komşuları daha sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeye motive etmek veya sürdürülebilirliği teşvik etmek için farklı etkinlikler düzenlenir, örneğin bir gıda paylaşım ağında yer alarak ve gıda israfına karşı kampanyalar yürüterek, bir topluluk bahçesini koruyarak veya sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik ederek. yaşam tarzı. Gönüllü, ekibe topluluk etkinlikleri düzenleme ve yürütme konusunda yardımcı olacak, farklı geçmişlerden ve farklı nesillerden insanlarla temasa geçecek, iletişim kuracak ve işbirliği yapacak ve gıda israfını azaltmak için sürdürülebilirlik ve gıda paylaşım ağlarında eylemlerde bulunacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ
JUKUS, gönüllüye bir öğrenci yurdunda bir oda sağlayacaktır. Organizasyona ulaşmak için sağlanan bisiklet veya toplu taşıma (bilet) kullanma imkanı vardır. Konumlara otobüs veya tramvay ile ulaşılabilir. Yemek yardımı ayda 250 €, cep harçlığı ayda 180 €’dur.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM
Gönüllüye en azından Avusturya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Varışta Eğitim ve Dönem Arası Eğitim sağlanacaktır. Gönüllü, bir Almanca kursuna katılma olanağına sahip olacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ
Profil: açık, iletişim kurabilen, proaktif ve kendi kendini organize eden kişi, takım halinde çalışmaya istekli; topluluk çalışması ve sürdürülebilirlik ile ilgilenen; ofis paketi ve sosyal medya platformlarında deneyimli; pedagojik ve sosyal hizmet hakkında biraz bilgi; Almanca öğrenmek için motivaston

Son başvuru tarihi: 25 Haziran 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi

Proje Tarihleri: 01 Şubat 2024 – 31 Ocak 2025Proje Süresi: 12 AyYer: Frankfurt (Almanya)Gönüllü Sayısı: 1...

Öğrenci Gözüyle

Lüksemburg’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

11-19 Aralık 2023’te Weicherdange, Luxembourg’da gerçekleştirilecek olan ‘Time to advocate!’ Erasmus+ Gençlik...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Gönüllülük Projesi

ABMD ESC Gönüllülerini Arıyor! Romanya’nın Craiova şehrinde, 10 Ekim- 6 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Erasmus+ Eğitim Kursu Projesi

ERASMUS+ EĞİTİM KURSU PROJESİ;07-14 Ekim 2023 Sirvintos, Lithuania PROJE HAKKINDAIYACA(Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi...