Ev Öğrenci Gözüyle Avusturya ESC Gönüllülük Projesi
Öğrenci Gözüyle

Avusturya ESC Gönüllülük Projesi

FAALİYET AÇIKLAMASI
Stadtteilzentrum Lend ve Nachbarschaftszentrum NaNet Floßlend, Graz’ın Lend ilçesinde bulunan iki toplum merkezidir. Sakinlere bilgi, sosyal danışmanlık ve topluluk için bir alan sunarlar. Amaçlar, sıcak ve ilgi çekici bir mahalle sunmak, toplulukta sosyal ağlar kurmak, çeşitli psiko-sosyal zorluklarda tavsiyelerde bulunmak ve sivil katılımı teşvik etmektir. Fikir paylaşmak ve geliştirmek, komşuları daha sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeye motive etmek veya sürdürülebilirliği teşvik etmek için farklı etkinlikler düzenlenir, örneğin bir gıda paylaşım ağında yer alarak ve gıda israfına karşı kampanyalar yürüterek, bir topluluk bahçesini koruyarak veya sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik ederek. yaşam tarzı. Gönüllü, ekibe topluluk etkinlikleri düzenleme ve yürütme konusunda yardımcı olacak, farklı geçmişlerden ve farklı nesillerden insanlarla temasa geçecek, iletişim kuracak ve işbirliği yapacak ve gıda israfını azaltmak için sürdürülebilirlik ve gıda paylaşım ağlarında eylemlerde bulunacaktır.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ
JUKUS, gönüllüye bir öğrenci yurdunda bir oda sağlayacaktır. Organizasyona ulaşmak için sağlanan bisiklet veya toplu taşıma (bilet) kullanma imkanı vardır. Konumlara otobüs veya tramvay ile ulaşılabilir. Yemek yardımı ayda 250 €, cep harçlığı ayda 180 €’dur.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM
Gönüllüye en azından Avusturya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Varışta Eğitim ve Dönem Arası Eğitim sağlanacaktır. Gönüllü, bir Almanca kursuna katılma olanağına sahip olacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ
Profil: açık, iletişim kurabilen, proaktif ve kendi kendini organize eden kişi, takım halinde çalışmaya istekli; topluluk çalışması ve sürdürülebilirlik ile ilgilenen; ofis paketi ve sosyal medya platformlarında deneyimli; pedagojik ve sosyal hizmet hakkında biraz bilgi; Almanca öğrenmek için motivaston

Son başvuru tarihi: 25 Haziran 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Öğrenci Gözüyle

Finlandiya’da 4 Günlük Eğitim Kursu

“Get into Youth Exchanges for ALL” eğitim kursu 18-22 Kasım 2024 tarihleri...

Öğrenci Gözüyle

Litvanya’da Gerçekleşecek Uzun Dönem ESC Projesi

Proje Tarihleri: Eylül 2024 – Eylül 2025 Proje Yeri: Vilnius, Trakai – Litvanya (Farklı...

Öğrenci Gözüyle

Romanya’da Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

Creative Youth Academy tarafından Romanya’da gerçekleşecek Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi katılımcılarını bekliyor....

Öğrenci Gözüyle

Hırvatistan’da “Genç İklim Profesyonelleri 2.0” Eğitim Kursu

Genç İklim Profesyonelleri 2.0 Eğitim Kursu 28 Eylül 2024 – 15 Şubat...