Ev Üniversite Balık istifi öğrenci taşımacılığı
Üniversite

Balık istifi öğrenci taşımacılığı

Karabük Üniversitemizde elli bine yakın öğrenci nüfusu bulunmaktadır, ancak her ne hikmet se öğrenciler sorunlarını duyurmada baya zorluk çekmektedirler. Aslında öğrenci kenti olması gereken ilimizde öğrencilerimizle bazen gerekli irtibatları kurmakta geç kalıyoruz. Türkiye de ilk ve tek öğrenci gazetesi olan www.ogrencipano.com gazetemiz öğrenci olmazsa Üniversite olmaz prensibini desteklemektedir. Her adımda öğrencilerimizin yanında olmaya devam edecektir.

Sorunlardan biri de Taşımacılıkta yaşanan sorunlardır. Dolmuşta balık istifi taşımanın verdiği ve aynı zamanda panik atak rahatsızlığı olan bir öğrencimizin kendi dilinden yaşadığı sorunu aynen aktarıyoruz. “15 kişilik kapasitesi olan dolmuşta toplam 35 civarı öğrenci ve vatandaşlar var o kadar kalabalık ki verdiğimiz nefesi geri çekiyoruz ve bir adım atacak yer bile yokken dolmuş şoförü arkaya ilerleyin deyip yolcu almaya devam etti, daha nereye gideceğiz abi dedikçe almak zorundayım diye karşılık verdi , bizde o zaman dolmuş seferlerini çoğaltın abi deyince o kadar rahatsızsanız binmeyin kardeşim o zaman dedi. Biz bir öğrenci olarak o dolmuşları kullanmak zorundayız verdiğimiz parayla üst üste gidip mağdur olmak zorunda değiliz. Biz bu olayı sadece bir dolmuşta yaşamıyoruz sürekli sürekli yaşadığımız bir sorun bunun çözüme ulaşması lazım.” ifadeleri ile her gün yaşadıkları sorunlara bir örnek olarak bu konuyu haberleştiriyoruz.

Öğrencilerimize bu eziyetin yaşatılmaması adına buradan ilgililere, ilgisiz olduğu halde ilgili gibi davrananlara, ilgili olduğu halde ilgili olduğunun farkına varmayanlara ve bu sorunları yokmuş gibi davranan sorumlulara buradan sesleniyoruz. Tıka basa yolcu taşımacılığı işini bir düzene sokalım. Üniversite Kenti olacaksak öğrencilerimize karşı biraz duyarlı olmalıyız. Öğrencilerimiz bu eziyeti çekmek zoruna değildir.

yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pexels-ezekixl-akinnewu-1006202-380x380

Dilruba

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

Trending Now

Hot Topics

İlgili Makaleler

Üniversite

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda OSTİM OSB, Ostim Teknik Üniversitesi, Gazi Teknopark ve...

Üniversite

Rektör Kırışık, SOSYALFEST’in ikincisi için görüşmelere başladı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Ankara Medipol Üniversitesi Rektörü Prof....

Üniversite

Sınav zamanı öğrenciye sorun mu çıkartılıyor?

Karabük Üniversitemizde elli bine yakın öğrenci nüfusu bulunmaktadır, ancak her ne hikmet...

Üniversite

Yurt dışında yükseköğrenim görmek isteyenleri ilgilendiren önemli düzenleme

“Sıralamalarda ilk 400’de olan üniversitelerden mezun olanlara doğrudan denklik verilecek, ilk 1000’de...